Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Studenci z PWSZ jeszcze poczekają na windę. Mają za to system FM

(czas)
Na PWSZ sporządzono projekt budowy windy. Na razie uczelnia dysponuje schodołazem.
Na PWSZ sporządzono projekt budowy windy. Na razie uczelnia dysponuje schodołazem. Fot. Szymon Czaja
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie studenci niepełnosprawni nie mają jeszcze windy, ale kupiono nowy system komunikacji bezprzewodowej (FM) dla niedosłyszących. Zostanie wypożyczony jednemu z niepełnosprawnych studentów. To kolejne udogodnienie dla niepełnosprawnych na tej uczelni.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie jest nowy system komunikacji bezprzewodowej (FM) dla niedosłyszących. Zostanie wypożyczony jednemu z niepełnosprawnych studentów. To kolejne udogodnienie dla niepełnosprawnych na tej uczelni.

- Wykładowca będzie miał nadajnik, natomiast student odbiornik - tłumaczy pełnomocnik rektora ds. studentów niepełnosprawnych Mirosława Krasicka. - Dzięki temu systemowi student niepełnosprawny zawsze będzie słyszał wykładowcę, nawet, gdy ten powie coś cicho lub się odwróci.

Na głogowskim PWSZ studiuje 40 niepełnosprawnych. Wprowadzono dla nich szereg udogodnień i planowane są nowe. Mogą oni korzystać ze specjalnie dostosowanego sprzętu komputerowego w pracowniach i w bibliotece. Ponadto na uczelni niepełnosprawnym pomaga 20 wolontariuszy.

- Wolontariusze są niczym ręce, nogi, uszy i oczy osób niepełnosprawnych - mówi M. Krasicka. - Ochoczo pełnią oni tę rolę i są bardzo pomocni.

W budynku PWSZ ciągle jednak brakuje windy i podjazdów dla inwalidów. - To nasza główna bolączka - mówi kierownik działu administracyjno-technicznego Piotr Furmański. - Jednak sporządzono już projekt budowy windy oraz nadziemnego łącznika między budynkami. Jest nadzieja, że wkrótce inwestycja zostanie zrealizowana. Będzie to olbrzymie udogodnienie dla studentów niepełnosprawnych i wolontariuszy. Na razie ze schodami muszą oni sobie radzić korzystając ze schodołaza służącego do przemieszczania się po schodach niepelnosprawnych na wózkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska