Wiesław Zdanowicz
MUKS Lider
MUKS Lider Archiwum prywatne
Zwycięstwo oznacza prawo organizacji ćwierćfinałów.

Wygraną nad GMTS Sparta Gubin 29:18 piłkarki ręczne MUKS Lider Świebodzin przypieczętowały zwycięstwo w lidze i - jako mistrzynie województwa lubuskiego - będą organizatorkami jednego z turniejów 1/8 Mistrzostw Polski.

Sobotni, bardzo dobry mecz w bramce rozegrała Adrianna Suszyńska, dzięki której gubinianki - chociaż od początku prowadziły a Lider musiał gonić - nie mogły stworzyć większej przewagi. Trener Jan Kaniecki dokonał kilku zmian w zespole i ustawieniu, co przyniosło zamierzony skutek w postaci 7. rzuconych bramek przy 2. oddanych przez spartanki. W drugiej połowie zaznaczyła się już dominacja naszych zawodniczek. Od stanu 15:10 do przerwy, przewaga zaczęła wzrastać, by na 6 minut przed końcem meczu wynieść 11 bramek.

Cieszy coraz lepsza postawa zespołu w grze obronnej (wszystkie zawodniczki dzięki zmianom grały w meczu), a liderkami są Maria Hoffman i Martyna Sienkiewicz. Bramkarki grały z wysoką skutecznością, co w połączeniu z obroną przynosi zamierzony skutek. W ataku dobrze sobie radziły Wiktoria Kowol, Aneta Połońska i Zuzanna Tomczak. Zespół robi systematycznie postępy, a wiele z tych zawodniczek zagra w rundzie rewanżowej II ligi rozpoczynającej się 20 lutego.

Skład zespołu: bramkarki Adrianna Suszyńska i Paulina Pyś; rozgrywające - Aneta Połońska (7), Zuzanna Tomczak (4), Wiktoria Kowol (9), Anna Zdziennicka; skrzydłowe: Aleksandra Gadawska, Joanna Lewandowska, Hanna Bereznicka(3); obrotowe: Maria Hoffmann i Martyna Sienkiewicz (6).