1/17
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Wielka przygoda uczniów klasy IVD ze Szkoły Podstawowej nr 1...
fot. Enea

Sulechów. W te dzieci warto inwestować

Wielka przygoda uczniów klasy IVD ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie z Enea Operator, jednym ze sponsorów nagród w plebiscycie Gazety Lubuskiej zaczęła się tak naprawdę już we wrześniu 2016 roku, kiedy to Redakcja ogłosiła start plebiscytu „Pokażcie klasę”. Było to nie lada wyzwanie dla wychowawczyni Danuty Chruściel i dla dzieci, które zaledwie kilka dni funkcjonowały w zupełnie nowym dla siebie zespole.

Chęci góry przenoszą, więc czwartoklasiści ochoczo ruszyli do wykonywania kolejnych zadań. Hasłem przewodnim była książka i czytanie. Mali i nieporadni jeszcze jak miś Paddington postawili na niego i z małymi walizeczkami ruszyli na podbój serc kolegów, nauczycieli, mieszkańców Sulechowa i sympatyków sulechowskiej Jedynki, by wypromować swoją szkołę.


Niełatwo było

łączyć naukę i obowiązki szkolne, budować karmniki, pracować w warsztacie, kręcić filmy i aktywnie uczestniczyć w szkolnym życiu, z którego nie można było wypaść, bo nikt tym dzieciom nie dał taryfy ulgowej, a dyrektor szkoły Sławomir Klementowski pytał: „Co słychać?” „Jak tam wyniki głosowania?” Rodzice i dziadkowie dwoili się i troili, by wspomóc dzieci.

Reklama dźwignią handlu - mówią dorośli, więc czwartoklasiści na bieżąco informowali Redakcję Gazety Lubuskiej, a za jej pośrednictwem Szanowną Kapitułę Konkursu i Sponsorów nagród o swoich poczynaniach, o tym, jak się zmienili i zaczarowali pod wpływem książek i wizyt w bibliotece, choć to na razie tylko sukces klasowej wróżki.


Trud i kreatywność docenione

Nadszedł grudzień i ogłoszenie wyników Plebiscytu. Wielka Kapituła Konkursu przyznała czwartoklasistom z sulechowskiej jedynki III miejsce w kategorii klas IV – VI. Ale to nie był koniec wielkiej przygody, bo uczniowie klasy IVD otrzymali nagrodę specjalną od Enei za pomysły, działanie i kreatywność, a Wojciech Drożdż - wiceprezes Zarządu ds. Innowacji i Logistyki Enea Operator wzruszony i zauroczony dziecięcymi pragnieniami o własnych piłkach, postanowił spełnić dziecięce marzenia.

Uśmiechnięte twarze przywitały 2 marca niecodziennych gości w gościnnych progach SP-1. Prezes Enea Operator pan Wojciech Drożdż przywiózł wymarzone prezenty i … niecodzienną lekcję, którą poprowadził ratownik przedmedyczny pan Piotr Kotwis Poprowadził on też warsztaty z udzielania pierwszej pomocy nie tylko po porażeniu prądem, bez którego już nie wyobrażamy sobie życia.

- Nigdy dość nauki! – wolały uśmiechnięte i zadowolone dzieci.
- Teraz już wiemy: 30 ucisków klatki piersiowej i 2 wdechy!
- I pamiętaj, odchyl głowę leżącego! odchyl głowę!

Takie działania i takie akcje uczą, a prawdziwi sponsorzy wiedzą, gdzie tkwi energia (nie tylko elektryczna) , potencjał i w czyje ręce my – dorośli, oddajemy swoją przyszłość.

Zobacz również

Dramatyczny wypadek w tartaku pod Kostrzynem. Listwa przebiła kobietę na wylot

Dramatyczny wypadek w tartaku pod Kostrzynem. Listwa przebiła kobietę na wylot

Oto 8 ras psów nieodpowiednich dla rodzin z dziećmi

Oto 8 ras psów nieodpowiednich dla rodzin z dziećmi

Polecamy

Mogło dojść do tragedii. 3-letnia dziewczynka była sina, traciła oddech - zobacz film

Mogło dojść do tragedii. 3-letnia dziewczynka była sina, traciła oddech - zobacz film

Ceny paliw. Granica 6 zł coraz bliżej! Padnie rekord?

Ceny paliw. Granica 6 zł coraz bliżej! Padnie rekord?

Bąkiewicz: Marsz Niepodległości w tym roku się odbędzie

Bąkiewicz: Marsz Niepodległości w tym roku się odbędzie

Dodaj ogłoszenie