Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Superpełnia księżyca 2019. We wtorek 19 lutego będziemy mogli obserwować śnieżny superksiężyc

red.
Księżyc będzie widoczny przez całą noc z wtorku na środę
Księżyc będzie widoczny przez całą noc z wtorku na środę Czytelnik
We wtorek, 19 lutego, będziemy mogli obserwować największą i najjaśniejszą pełnię księżyca w 2019 roku, zwaną śnieżnym superksiężycem.

Księżyc w pełni będzie można obserwować w naszym regionie od godz. 17.04 we wtorek do godz. 7.16 w środę. Najbardziej widoczny będzie oczywiście po zmroku. Warto więc spojrzeć w niebo i sięgnąć po lornetki lub aparaty fotograficzne.

Zobacz też: Fazy księżyca w 2019 roku. Zobacz, kiedy będzie pełnia księżyca a kiedy nów [Kalendarz astrologiczny 2019]

CZEKAMY NA WASZE ZDJĘCIA: [email protected]

Fazy księżyca mają na człowieka i przyrodę większy wpływ niż niejednemu z nas się wydaje. Niektórzy podczas pełni nie mogą spać, mają bóle głowy, inni zaś nigdy wcześniej nie przeżyli czegoś tak niesamowitego w swojej sypialni. Faza księżyca ma również duże znaczenie dla wędkarzy. Przygotowaliśmy dla Was astrologiczny kalendarz faz księżyca na 2019 rok. Zobacz, kiedy będzie pełnia księżyca, a kiedy nów. Przejdź do galerii!Zobacz też: Krwawe zaćmienie Księżyca 21 stycznia 2019. O której godzinie się rozpocznie i ile czasu potrwa? Gdzie będzie widoczne?Zobacz też: Łazik Jutu 2 wyjechał na powierzchnię Księżyca. Chińska agencja kosmiczna opublikowała zdjęcie z ciemnej strony naszego satelity

Fazy księżyca w 2019 roku - kalendarz astrologiczny. Zobacz,...

Pełnia Księżyca jest określana jako superpełnia albo superksiężyc wtedy, gdy nasz naturalny satelita znajduje się w pełni i jednocześnie w punkcie najbliższym Ziemi. Co ciekawe każda pełnia ma swoją nazwę. Ta w styczniu nosi miano pełni wilczego Księżyca, lutowa pełnia nazywana jest śnieżną. Kolejne pełnie naszą nazwy:

  • marzec - Pełnia Robaczego Księżyca (od śladów pozostawionych przez robaki na rozmarzającej ziemi – nazwa nadana przez rdzennych Amerykanów)
  • kwiecień - Pełnia Różowego Księżyca (od kwitnących na różowo kwiatów)
  • maj - Pełnia Kwiatowego Księżyca
  • czerwiec: Pełnia Truskawkowego Księżyca
  • lipiec: Pełnia Koźlego Księżyca (w tym miesiącu zaczyna odrastać samcom sarny zrzucone poroże)
  • sierpień - Pełnia Księżyca Jesiotrów
  • wrzesień - Pełnia Księżyca Plonów
  • październik - Pełnia Księżyca Myśliwych
  • listopad - Pełnia Bobrzego Księżyca lub Szronowa Pełnia
  • grudzień - Pełnia Zimnego Księżyca.

W tym roku superpełnia wystąpi trzy razy.

Zobacz: Fazy księżyca w 2019 roku - kalendarz astrologiczny. Zobacz, kiedy będzie pełnia księżyca

Zobacz też:

W środę, 31 stycznia, pogoda nie sprzyjała obserwacjom nieba, w naszym regionie padał deszcz. Nam udało się zrobić zdjęcie, gdy wiatr na moment przegonił chmury i zrobiło się „okienko”, w którym dosłownie na moment pokazał się księżyc. Mamy też zdjęcia zrobione 1 stycznia, gdy mogliśmy obserwować zjawisko tzw. superksiężyca. A na koniec zdjęcia z 5 stycznia.Blue Moon, czyli Niebieski Księżyc, to określenie drugiej pełni Księżyca w ciągu miesiąca kalendarzowego. To niezwykle rzadkie zjawisko astronomiczne, które występuje raz na kilka lat - średnio raz na 2,5 roku. Poprzednio pojawił się 31 lipca 2015 roku.  Czytaj też: <b><a href="http://www.gazetalubuska.pl/polska-i-swiat/a/blue-moon-2018-kiedy-zobaczymy-to-niecodzienne-zjawisko-astronomiczne-niebieski-ksiezyc-juz-w-styczniu-2018-kiedy-blue-moon,12879782/"><font color=blue>Blue Moon 2018. Kiedy zobaczymy to niecodzienne zjawisko astronomiczne? </font></a></b>Zobacz wyjątkową superpełnię uchwyconą w amerykańskim Charlotte, w Karolinie Południowej 30 stycznia:<iframe src="//get.x-link.pl/eb512257-9751-b6fe-db6e-6349a44ab289,69e9ade6-3c70-b7e7-6d23-df3adb7d19bc,embed.html" width="640" height="360" frameborder="0" webkitallowfullscreen="" mozallowfullscreen="" allowfullscreen=""></iframe>wideo:STORYFUL/x-news<center><div class="fb-like-box" data-href="https://www.facebook.com/Strefa-AGRO-Lubuskie-840183746029963/?fref=ts" data-width="600" data-show-faces="true" data-stream="false" data-header="true"></div></center>

Blue Moon. Zobacz, jak w środę, 31 stycznia 2018 r. wyglądał...

Zobacz wideo: Niebiesko-krwawy "superksiężyc" po raz pierwszy od 150 lat. Spektakularne zdjęcia z Londynu z 31 stycznia 2018 r. Nasz satelita był w tym dniu jednocześnie "krwawy", zaćmiony, "niebieski" i w superpełni.

wideo: STORYFU

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska