Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świecowanie uszu. Zabieg, który rozładowuje stres i działa uspokajająco

Ilona Kaczmarek 0 68 324 88 18 [email protected]
Po zabiegu często przestajemy odczuwać bóle głowy
Po zabiegu często przestajemy odczuwać bóle głowy Fot. DiGiTouch
Podczas świecowania uszu kosmetyczka oczyszcza ucho z nadmiaru woskowiny oraz innych zanieczyszczeń. Zabieg jest bardzo przyjemny.

- Świecowanie uszu wykazuje mnóstwo korzystnych dla zdrowia właściwości, a zabieg można stosować jednorazowo lub powtarzać seryjnie, aż do momentu złagodzenia lub całkowitego ustąpienia dolegliwości - tłumaczy Samanta Machaj, dyplomowana kosmetyczka.

Wśród wskazań do zastosowania zabiegu wyróżnia się między innymi: dolegliwości zatokowe, zaburzenia słuchu, szumy w uszach, usuwanie stanów zapalnych, zapalenie zatok, bóle i strzykanie w uszach, bóle migrenowe, katar i nieżyt nosa, dzwonienie w uszach.

Zabieg ten pozwala usunąć nadmiar woskowiny, rozładować stres, działa uspokajająco, odprężająco oraz relaksacyjnie. Nie szkodzi, a może pomóc. Na czym więc polega? - W trakcie konchowania, powstaje zjawisko zwane efektem kominowym, na skutek wytwarzania się podciśnienia w kanałach usznych. Powstałe podciśnienie powoduje zasysanie substancji zawartych w świecy do kanałów usznych, które oddziałują na struktury ucha wewnętrznego, zatok oraz nosa - wyjaśnia.

Podczas świecowania następuje również oczyszczenie ucha z nadmiaru woskowiny oraz innych zanieczyszczeń. - Zabieg jest bardzo przyjemny, pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło, które stymuluje przepływ krwi oraz zwiększa odżywienie, dotlenienie, jak również wzmacnia mechanizmy obronne ucha środkowego - tłumaczy kosmetyczka.

Czy wiesz, że...

Zabieg świecowania uszu to pradawny rytuał, który zainicjowały ludy Dalekiego Wschodu. Do dnia dzisiejszego stosuje się oryginalne receptury wyrobu świec wykorzystywanych w zabiegu. Receptury ich wytwarzania nadal są ściśle chronione i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Jak wygląda świeca?

W zabiegu świecowania uszu wykorzystuje się specjalne konchy i świece woskowo-ziołowe, które wytwarzane są tradycyjną metodą hand-made. Do ich produkcji stosuje się naturalne surowce takie jak: bawełna, wosk pszczeli, mieszanki ziołowe oraz olejki eteryczne.

Świece swoim wyglądem przypominają rurki, których jeden koniec ma średnicę ok. 8 mm, a drugi koniec usztywniony jest specjalną blaszką. Koncha natomiast kształtem przypomina lejek o szerokości 2,5 cm. Produkty te zróżnicowane są również pod względem ich długości, które wahają się od 20 do 30 cm.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska