Łukasz Konstanty
Magdalena Fręch. Zdjęcie ilustracyjne.
Magdalena Fręch. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Szymon Starnawski
Znakomicie dla polskich tenisistek rozpoczął się tenisowy turniej rangi 250 w Monastyrze. Mecze pierwszej rundy debla wygrały występujące w duecie Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch, a także Weronika Falkowska, która w Tunezji rywalizuje w parze z Czeszką Anną Siskovą.

Zwycięstwo Fręch i Kawy w Monastyrze

Godzinę i jedenaście minut potrzebowały na odniesienie zwycięstwa w pierwszej rundzie Kawa i Fręch. Przeciwniczkami Polek były Hiszpanki Marina Bassols Ribera i Jessica Buzas Maneiro.

Nasze tenisistki znakomicie rozpoczęły potyczkę, szybko wypracowały sporą przewagę (4-0) i wydawało się, że bez kłopotu wygrają pierwszą partię. Rywalki nie złożyły jednak broni, powoli odrabiały stratę i doprowadziły do stanu 5-4 dla Polek. W dziesiątym gemie cały wysiłek zawodniczek z Półwyspu Iberyjskiego został zniweczony - Fręch i Kawa po raz trzeci w spotkaniu zdołały przełamać rywalki, kończąc w ten sposób seta.

Druga część spotkania przebiegała już pod dyktando naszych tenisistek, które nie tylko bez kłopotów wygrywały gemy przy własnym serwisie, ale też w każdym, w którym Hiszpanki wprowadzały piłkę do gry miały okazję na przełamanie. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Polek 6-2.

Weronika Falkowska w ćwierćfinale w Monastyrze

Do ćwierćfinału turnieju w Monastyrze awansowały także Falkowska i Siskova, choć w tym przypadku zwycięstwo nie przyszło łatwo. Polka i Czeszka gładko przegrały pierwszego seta, w kolejnym zdołały jednak doprowadzić do wyrównania, a o wyniku potyczki decydował super tie-break. W nim duet z naszą tenisistką w składzie zwyciężył 14-12, choć po ośmiu gemach przegrywał z Freyą Christie i Despiną Papamichail już 2-6.

Los sprawił, że w kolejnym meczu rywalkami Falkowskiej i Siskovej będą Kawa i Fręch. Oznacza to więc, że w półfinale deblowych zmagań w Monastyrze wystąpi co najmniej jedna Polka.

Mecze I rundy turnieju WTA 250 w Monastyrze

Magdalena Fręch/Katarzyna Kawa - Marina Bassols Ribera/Jessica Buzas Maneiro (Hiszpania) 6:4, 6:2
Weronika Falkowska/Anna Siskova (Czechy) - Freya Christie (Wielka Brytania)/Despina Papamichail (Grecja) 1:6, 6:3, 14:12