Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szukają metod przeciwdziałania agresji

(kali)
fot. Krzysztof Kubasiewicz
Prawie stu nauczycieli z woj. lubuskiego uczestniczyło w II Lubuskich Warsztatach Regionalnych, zorganizowanych w ramach programu ,,Szkoła bez przemocy".

W tym roku do trzeciej już edycji programu zgłosiło się 207 szkół z woj. lubuskiego, a lista wciąż nie została zamknięta. Jest więc z nami 51 tys. uczniów i 6,3 tys. nauczycieli.

- Cieszę się, że stworzyła się koalicja różnych instytucji i osób, która w sposób systemowy, wieloletni chce zająć się problemem agresji i przemocy w szkole - mówiła o naszym programie wojewoda Helena Hatka, gość warsztatów. Podczas panelu dyskusyjnego opowiedziała o pozytywnych doświadczeniach współpracy z władzami powiatów.

Przekazana przez województwo dotacja umożliwia rozszerzenie działalności poradni. Dzięki temu z pomocy świadczonej w punktach konsultacyjnych mogą korzystać nie tylko dzieci, uczniowie, pedagodzy szkoli i przedszkolni, lecz także wszystkie zainteresowane osoby z rejonu danej poradni.

.

Zdaniem Jerzego Gawła, naczelnika wydziału edukacji Urzędu Miasta w Zielona Góra, program ,,Szkoła bez przemocy" umożliwia nauczycielom wymianę doświadczeń, dotyczących zapobieganiu i rozwiązywaniu problemu agresji.

Jak zaznaczył, w mieście do programu przystąpiło większość szkół. A Urząd Miasta stał się współorganizatorem sobotnich warsztatów, które odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych. W dyskusji udział wzięli także lubuski wicekurator oświaty Ferdynand Sańko oraz Kazimierz Pańtak z komisji kultury i edukacji sejmiku wojewódzkiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska