MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwa przebudowa ulicy Królewskiej w Gubinie. Jak długo potrwają roboty? Później ruszą prace nad ulicą Kosynierów

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Trwa remont dróg powiatowych w Gubinie. Najpierw przebudowywana jest ulica Królewska, po niej ruszą prace nad ulicą Kosynierów.
Trwa remont dróg powiatowych w Gubinie. Najpierw przebudowywana jest ulica Królewska, po niej ruszą prace nad ulicą Kosynierów. Zarząd Dróg Powiatowych
Trwa przebudowa ulicy Królewskiej w Gubinie. W związku z robotami drogowymi powstały utrudnienia i wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w tamtej okolicy. Ile potrwają roboty? Trzeba też pamiętać, że po pracach nad ulicą Królewską ruszy przebudowa ulicy Kosynierów w Gubinie.

Przypomnijmy, że w tym roku zarząd powiatu krośnieńskiego podpisał umowę z wykonawcą na przebudowę dwóch ulic w Gubinie: Królewskiej i Kosynierów. Niedawno ruszyły prace budowlane na pierwszym z wymienionych odcinków.

W ramach tego zadania planuje się remont nawierzchni poprzez jej wzmocnienie dwiema warstwami bitumicznymi, wymianę i regulację elementów prefabrykowanych (krawężników i kostki betonowej), budowę wyniesionego przejścia dla pieszych (przed wejściem do kościoła), montaż barier przy skarpie, regulacja zjazdów, nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz roboty wykończeniowe.

Utrudnienia przy przebudowie ulicy Królewskiej

Przebudowa ulicy Królewskiej w Gubinie, jak większość remontów, spowodowała utrudnienia i wymusiła wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego: dojazd dla mieszkańców posesji przy ul. Królewskiej na dalszym odcinku (od ul. Szkolnej do kościoła) warunkowo odbywa się przez ul Szkolną do ul. Królewskiej z ruchem dwukierunkowym tylko dla mieszkańców posesji. Wyjazd w kierunku ul. Rycerskiej jest nieczynny.

- Zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami wynikającymi z prowadzonych robót i korzystanie z innych ciągów komunikacyjnych łączących górne miasto z dolnym — mówi wicestarosta krośnieński, Ryszard Zakrzewski.

Jak długo potrwają roboty i jak długo mieszkańcy będą borykali się z utrudnieniami? Termin zakończenia remontu jest wyznaczony na 24 lipca 2024 roku.

Ile kosztuje modernizacja ul. Królewskiej i Kosynierów w Gubinie?

Umowa z wykonawcą — PHU Arka — na przebudowę ulicy Królewskiej i Kosynierów w Gubinie została podpisana pod koniec marca bieżącego roku.

Wartość całego przedsięwzięcia wynosi 2 mln 166 tys. zł. Inwestycję powiatową wsparł samorząd gubiński dotacją w wysokości 500 tys. zł.

- Prace modernizacyjne obu ulic mają zostać zakończone jeszcze w tym roku. Najpierw wyremontowana zostanie ul. Królewska, po niej natomiast rozpoczną się prace na ul. Kosynierów — informuje R. Zakrzewski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
W Gubinie wyremontują kilkanaście ulic za ponad 40 mln zł! | WIDEO

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska