Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tu bawiło się pół Lubuskiego! Gdy śpiewała Mandaryna nikt nie schodził z parkietu. Pamiętacie? | DUŻO ZDJĘĆ

(km)
Cofamy się w czasie do początku lat dwutysięcznych i wracamy z kolejnymi zdjęciami z głogowskiego klubu Protector. To była jedna z najbardziej rozpoznawalnych dyskotek w tej części kraju. Pamiętacie, jak wtedy się bawiono? Może rozpoznacie kogoś? ZOBACZCIE ZDJĘCIA >>>Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości autora strony www.klubprotector.kgb.pl.
Cofamy się w czasie do początku lat dwutysięcznych i wracamy z kolejnymi zdjęciami z głogowskiego klubu Protector. To była jedna z najbardziej rozpoznawalnych dyskotek w tej części kraju. Pamiętacie, jak wtedy się bawiono? Może rozpoznacie kogoś? ZOBACZCIE ZDJĘCIA >>>Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości autora strony www.klubprotector.kgb.pl. www.klubprotector.kgb.pl/archiwum
Nieistniejący już Klub Protector to miejsce - legenda w świecie miłośników clubbingu, jedna z najpopularniejszych dyskotek wszech czasów. Jeździli tu imprezowicze z połowy województwa lubuskiego. Za każdym razem można było spotkać znajomą twarz! Byliście? Pamiętacie? Mamy zdjęcia!

Nieistniejący już Klub Protector w Głogowie to legenda w świecie miłośników clubbingu. Jeździło tu niemal całe woj. lubuskie. Za każdym razem można było spotkać znajomą twarz! W związku z tym mamy dla was absolutną perełkę! Cofamy się w czasie do początku lat dwutysięcznych i wracamy z kolejnymi zdjęciami z głogowskiego klubu Protector. To była jedna z najbardziej rozpoznawalnych dyskotek w tej części kraju.

Pamiętacie, jak wtedy się bawiono? Może rozpoznacie kogoś?
ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:

Cofamy się w czasie do początku lat dwutysięcznych i wracamy z kolejnymi zdjęciami z głogowskiego klubu Protector. To była jedna z najbardziej rozpoznawalnych dyskotek w tej części kraju. Pamiętacie, jak wtedy się bawiono? Może rozpoznacie kogoś? ZOBACZCIE ZDJĘCIA >>>Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości autora strony www.klubprotector.kgb.pl.

Tu bawiło się pół Lubuskiego! Gdy śpiewała Mandaryna nikt ni...

Taneczna ekstaza

Nowatorskie dźwięki, zmieniające się trendy... Wówczas był szał na takie imprezy. Kluby stawały się miejscem, gdzie eksperymentowano z różnymi gatunkami muzycznymi od elektroniki przez trance po techno, house czy drum & bass, które zdobywały coraz większą popularność. Miłośnicy tych dźwięków, co widać na wielu archiwalnych nagraniach, wręcz oddawali się tanecznej ekstazie.

Do tego dodajmy "zaawansowaną" jak na tamte czasy technologię. Dynamiczne systemy oświetlenia sterowanie np. dźwiękiem, wytwornice dymu, efekty laserowe i odpowiednie nagłośnienie sprawiały, że tego typu klubowe doświadczenia dostawały "status niezapomnianych".

Zobacz w temacie:

Można było dostać w dziub

A sam "rave" czy "clubbing" zdawały się być jeszcze popularniejsze i przyciągać osoby poszukujące nie tylko muzyki, ale także specyficznej atmosfery, wolności i eksperymentowania z własnym stylem życia. Kluby stawały się miejscem, gdzie można było spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach, wartościach, a także dostać w dziub. Bo i do takich incydentów dochodziło. I dochodzi po dziś dzień w sumie...

Niestety, wiele z lokali, których lata świetności przypadają na okres 2000-2010 dziś jest już historią. Jedne były zamykane ze względu na inne przeznaczenie wynajmowanych obiektów, inne nie przetrwały procesu transformacji, a jeszcze inne po prostu upadły na korzyść większych, nowocześniejszych, atrakcyjniejszych...

Materiał archiwalny, zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości autora strony www.klubprotector.kgb.pl.

Zobacz film: Pożegnalny koncert zespołu Cadillac

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska