Turniej w Miluzie: Stelmet Zielona Góra - Bayern Monachium 77:92

(pat)
Kamil Chanas (z piłką, obok były zawodnik Stelmetu Walter Hodge) i jego koledzy z drużyny mistrzów Polski przegrali pierwszy mecz turnieju w Miluzie Tomasz Gawałkiewicz
W piątek rozpoczął się międzynarodowy turniej w Miluzie (Francja). W pierwszym meczu mistrzowie Polski z Zielonej Góry przegrali z Bayernem Monachium 77:92, z którym już 12 października zmierzą się ponownie w historycznym spotkaniu w Eurolidze.

Stelmet rozpoczął od minimalnego prowadzenia 6:2. Rywale odrobili jednak stratę i doprowadzili do remisu. Wyrównana walka trwała do stanu 17:17, bo potem monachijczycy odjechali zielonogórzanom na 27:19. Od tego momentu nasi starali się odrobić dystans do Bayernu, ale Niemcy cały czas kontrolowali przebieg meczu, utrzymując kilku lub kilkunastopunktową przewagę.

Dopiero w trzeciej kwarcie zabiegi Stelmetu zaczęły przynosić skutek, dzięki czemy doszliśmy rywali na siedem punktów. Niestety, Bayern znów udanie zakończył kilka akcji i praktycznie wybił mistrzom Polski marzenia o zwycięstwie. W czwartej kwarcie monachijczycy nie pozwolili naszym zbliżyć się na mniej niż 10 punktów i ostatecznie wygrali 15 "oczkami". Kolejnym rywalem zielonogórzan podczas turnieju w Miluzie będzie jutro mistrz Francji - JSF Nanterre. Za to w niedzielę Stelmet zmierzy się z Crveną Zvezdą Belgrad.

STELMET ZIELONA GÓRA - BAYERN MONACHIUM 77:92 (19:27, 23:22, 16:19, 19:24)

Dla Stelmetu punktowali: Eyenga 18, Zamojski 15, Sroka 9, Robinson, Hrycaniuk i Koszarek po 8, Brackins 6 i Guinn 5.