Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Unia chce zabijać?

oprac. decha
- W cytatach z mętnych przepisów Traktatu Lizbońskiego czai się śmierć, ukryta głęboko pod postacią "przypisu do przypisów". Tak ostrzega na swoim blogu w Onet.pl Mirosław Orzechowski.

Jak podają "Wolne Media", niemiecki prof. Schachtschneider z uniwersytetu w Norymberdze wydobył na światło dzienne dotychczas przemilczany paragraf, który oznacza, że wraz z ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego przywrócona zostanie w Europie kara śmierci. Jak pisze Orzechowski (LPR) na swoim blogu "Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z zakazem kary śmierci, jeżeli nastąpi w wyniku użycia siły, która jest co najmniej absolutnie niezbędna: a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawną przemocą; b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania lub uniemożliwienia ucieczki osobie zatrzymanej zgodnie z prawem; c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania".

"Kraj/stan może stworzyć klauzulę dla kary śmierci w odniesieniu do czynów popełnionych w czasie wojny lub nadciągającego zagrożenia wojną; taka kara będzie zaaplikowana tylko w instancjach (ułożonych) w ramach prawa i w zgodności z jego klauzulami".

I jak twierdzi polityk LPR "ujawniony przepis odkrywa rzeczywistą twarz twórców UE. Oto plany kontynentalnego superpaństwa europejskiego przewidują, jak w latach zaborów, karanie śmiercią Patriotów, którzy zechcą spiskować, np. na rzecz niepodległości Polski".

Unia sprzeciwia się wykonywaniu kary śmierci. Jedynie Łotwa zachowała karę śmierci za morderstwa dokonane podczas wojny. Dalsze cztery kraje członkowskie zachowały teoretyczną możliwość wprowadzenia kary śmierci na wypadek wojny: Francja, Włochy, Polska i Hiszpania. W naszym kraju kary śmierci nie wykonuje się od 1988 roku, a ostatnią egzekucję wykonano 21 kwietnia 1988 w Krakowie na skazanym za gwałt i zabójstwo. Według badań CBOS w 2007 roku przywrócenie kary śmierci poparłoby 63 proc. pytanych.

W 2005 roku, wg danych Amnesty International, na świecie wykonano co najmniej 2.148 wyroków śmierci w 22 krajach. Gros egzekucji odbyło się w Chinach. Inne "przodujące" kraje to Iran, Arabia Saudyjska i w USA. Kara śmierci obowiązuje wciąż w 68 krajach świata, ale wiele z nich nie przeprowadza egzekucji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska