Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W sobotę porwie nas do zabawy festiwal piosenki żeglarskiej Keja w Długiem k. Strzelec

Krzysztof Korsak 95 722 57 72 [email protected]
Keja, czyli zabawa!
Keja, czyli zabawa! fot. Kazimierz Ligocki
Szanty, wybory miss, tańczące fontanny i parada żaglówek z pochodniami - to tylko niektóre z atrakcji XIV festiwalu piosenki żeglarskiej Keja. Start w sobotę o 10.00, występy zespołów od 17.30.

- Super, ekstra - tak mówi o Keji Olga Majewska ze Strzelec. Na imprezę jeździ od lat. - Jest tu fajna muzyka i fajni ludzie - chwali. Z Keją można pobawić się nad jeziorem Lipie w Długiem przez cały dzień. Pierwsze imprezy zaczną się już od 10.00. Równolegle wystartuje wioska piracka. O 11.00 rozpocznie się turniej w siatkówkę plażową na boisku obok plaży. Można będzie się zapisać jeszcze przed samym turniejem. Ale uwaga, ilość drużyn jest ograniczona.

- Planujemy nie więcej, jak dziesięć zespołów - mówi Adam Roszak z Urzędu Miejskiego. O 12.00 rozpocznie się konkurs budowy zamków z piasku. Oczywiście z nagrodami. Do tego na plaży będą pochowane strzeleckie dukaty. Każdy, kto znajdzie choćby jednego, będzie mógł go zabrać na pamiątkę do domu.

Na 14.00 zaplanowano regaty żeglarskie "O złoty dzwon jeziora Lipie". - W poprzednich latach stratowało od kilkunastu do 20 kilku załóg - mówi Krzysztof Kupczyk, komandor klubu żeglarskie "Szkwał" i sędzia główny zawodów.

Jednym z najciekawszych wydarzeń dnia będą wybory miss jeziora Lipie. Start o 14.30. W zeszłym roku wystartowało kilkanaście kandydatek. - Do wykonania miały kilka zabawnych zadań, np. musiały wejść do wody, a później wytarzać się w piasku. W tym roku będzie podobnie - mówi Eryk Szurko, organizator imprezy i dyrektor Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

W czasie Keji będzie można zobaczyć pokazy płetwonurków i bliżej zapoznać się z ich sprzętem. Przewidziano też pokaz ratownictwa wodnego. A już o 17.30 oficjalne rozpoczęcie samego festiwalu. Po nim na scenie pojawią się Ekt Gdynia, Bez paniki, Atlantyda, Za horyzontem, Stara kuźnia i ZKM Wrocław.

- To absolutna czołówka polskiej sceny piosenki żeglarskiej - zapewnia E. Szurko. Zespoły zagrają do 0.30.

Na koniec przygotowano nocną paradę żaglówek z pochodniami. Po niej pierwszy raz w tym roku zobaczymy pokaz tańczących fontann w takt muzyki i światła. To ostatnie szczególnie przypadło do gustu Bartoszowi Kiedrowskiemu ze Strzelec. - Widać, że organizatorzy coś kombinują i nie będziemy musieli po raz kolejny oglądać sztucznych ogni - mówi.

Nie masz jak dojechać na Długie? Zabierz się autobusem festiwalowym. Będzie on wyjeżdżał co godzinę od 14.00 aż do 2.00, a wracał z Długiego też co godzinę od 14.30 do 2.30.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska