Warta Gorzów przegrała mecz trzeciej ligi z Pniówkiem Pawłowice Śląskiej już w pierwszej połowie

Alan Rogalski
Paweł Posmyk (z lewej) i jego klubowi koledzy nie mogą być zadowoleni z występu Warty w Pawłowicach Pniówek Pawłowice Śl.
Warta Gorzów od miesiąca nie zdobyła choćby punktu. A skoro tak, to z Pawłowic Śląskich wróciła bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Pniówek Pawłowice Śl. 3 (3) - Warta Gorzów 1 (0)

• Bramki: Morcinek (2), Łukasik (9), Hanzel (21) - Siwiński (55).
  • Warta: Kosiorek - Stawikowski, Śledzicki, Siwiński, Błajewski (od 24 min Gołdyn l) - Poniedziałek (od 57 min Ł. Zakrzewski l), Ławniczak (od 46 Kasprzak), Szałas, Mikołajczak (od 46 Ufir) - Krauz, Posmyk.

- Jesteśmy mocno zdeterminowani - trzy punkty są nam bardzo potrzebne i mogę powiedzieć wprost, że do Pawłowic jedziemy z głową do góry po pełną pulę! - mówił Mateusz Ławniczak przed wyjazdem na Śląsk, a wtórowali mu jego klubowi koledzy.

Ale pierwsze minuty sobotniego starcia pokazały, że - nawiązując do słów pomocnika Warty - gorzowianie do Pawłowic nie dojechali. Bo jak po 20 minutach przegrywa się 0:3, a mogło przegrywać się więcej (świetnie prezentował się w naszej bramce Jakub Kosiorek), to trzeba powiedzieć, że bordowo-granatowi zostali w szatni, a może w ogóle nie wyszli z autobusu. Ba, naszych ratował też słupek.

Obraz gry zmienił się po przerwie, czego efektem była zdobyta bramka głową przez Dominika Siwińskiego po rzucie rożnym. A gdy w 75 min drugą żółtą kartkę dostał Dawid Hanzel z Pniówka, to Warta mogła liczyć na jeszcze przynajmniej jednego gola. Nic z tego. Co więcej. bliżsi trafienia byli gospodarze. Na szczęście nie zakończyło się pogromem, bo tym pachniało.