Wolsztyniak Wolsztyn - PWSZ Szczypiorno Kalisz: To były emocje!

(flig)
W sobotę w hali ,,Świtezianka" nikt się nie nudził. W meczu dwóch zespołów mających ambicje awansu lepszym okazał się Wolsztyniak.

Pierwsza połowa sugerowała, że gospodarze nie będą mieli żadnych problemów. W 25 min po rzucie Norberta Szutty było już 13:6. Ale po przerwie coś się zacięło. Goście zaczęli gonić. W 43 min doprowadzili do remisu, a po chwili po dwóch bramkach Michała Krylowskiego prowadzili 23:21. Wolsztyniak jednak pokazał charakter. Gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania i znów objęli prowadzanie. Grali ambitnie, ofiarnie i szybko znów odjechali gościom. Było już 36:32 i tylko szkoda, że pozwolili sobie na małą dekoncentrację, tracąc dwie bramki. Przed meczem odbyło się pożegnanie wiceprezesa Jakuba Lorenza, który zrezygnował z działania w klubie. Jest on jednym z tych, którzy wprowadzili klub na szczebel centralny i zawsze mu pomagali. Zawodnicy wystąpili podczas rozgrzewki w koszulkach z napisem ,,Jakub Lorenz. Dziękujemy", a kibice długo skandowali jego nazwisko.

WOLSZTYNIAK WOLSZTYN - PWSZ SZCZYPIORNO KALISZ 36:34 (16:12)

WOLSZTYNIAK: Płóciniczak, Wieczorek - Szutta 10, Pietruszka 7, Chrapa 5, Cichy i Raczkowiak po 4, Kaczmarek 3, Tomiak, Przekwas i Kiciński po 1, Tokarek.
Bramki dla PWSZ Szczypiorna: Krylowski 11, K. Dutkiewicz 9, P. Dutkiewicz 6, Machel 4, Klara i Piekarski po 2, Kaczmarek 1.