Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyślij swojego wychowawcę do prezydenta i Kopenhagi!

ZEB
Pamiątkowe zdjęcie zeszłorocznych zwycięzców plebiscytu Wychowawca Roku w całym kraju prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, który jest honorowym patronem Szkoły bez przemocy. Zwycięzczyni z woj. lubuskiego - Katarzyna Dyrba z Żar - czwarta od lewej.
Pamiątkowe zdjęcie zeszłorocznych zwycięzców plebiscytu Wychowawca Roku w całym kraju prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, który jest honorowym patronem Szkoły bez przemocy. Zwycięzczyni z woj. lubuskiego - Katarzyna Dyrba z Żar - czwarta od lewej. archiwum
Lubisz swojego nauczyciela? Swoją wychowawczynię? Pana od wuefu albo panią od plastyki? Zgłoś ich do plebiscytu Wychowawca Roku! Mamy też konkurs i nagrodę dla uczniów!

Szkoła bez przemocy

Wyślij swojego wychowawcę do prezydenta i Kopenhagi!

Szkoła bez przemocy

Na stronie internetowej Szkoły bez przemocy udostępniamy szkołom doświadczenia i narzędzia wypracowane przez sześć lat trwania tego ogólnopolskiego programu społecznego
Czytaj na www.szkołabezprzemocy.pl

Powiedzmy sobie od razu: "wychowawca" ma tu znaczenie symboliczne. Nie chodzi bowiem tylko o tych nauczycieli, którzy mają swoje klasy i tzw. wychowawstwo, ale i o innych pedagogów pracujących w szkole. O wszystkich nauczycieli, którzy w swojej pracy nie tylko przekazują wiedzę, ale też budują pozytywne wzorce zachowań. Celem jest wybranie najlepszych wychowawców w 16 województwach (po jednym w każdym regionie). Każdy ze zwycięzców zostanie zaproszony na spotkanie z prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. To jednak nie koniec: w ramach programu Szkoła bez przemocy zwycięzca w każdym regionie otrzyma 1 tys. zł na zrealizowanie tzw. inicjatywy wychowawczej. I to też nie koniec! "Gazeta Lubuska" wspólnie ze sponsorem fundują zwycięzcy w naszym regionie znakomitą nagrodę dodatkową: dwudniowy wypad promem do stolicy Danii!

Nie chcielibyście wysłać belfra (prawie) za morze? Jeśli tak, to już tłumaczymy, w jaki sposób. Po pierwsze: trzeba zgłosić jego kandydaturę. Kto może to zrobić? Uczniowie lub ich rodzice. Jak? Za pośrednictwem strony internetowej programu: www.szkolabezprzemocy.pl. W formularzu trzeba wpisać dane szkoły i zgłaszanego nauczyciela oraz krótkie uzasadnienie wyboru (do 500 znaków). Każda osoba może zgłosić tylko jednego kandydata. Im więcej jednak ciekawych zgłoszeń dostanie dany nauczyciel, tym większe szanse ma na przejście do finału! Podkreślmy: dopuszczenie do finału odbędzie się na podstawie liczby uzyskanych głosów w pierwszym etapie, uzasadnienia uczniów i rodziców podanego na stronie internetowej podczas pierwszego etapu konkursu. W ten sposób wyłonimy w woj. lubuskim dziesięciu finalistów. W finałowym głosowaniu SMS-owym wyłonimy Wychowawcę Roku w Lubuskiem. Powtórzmy: zwycięzca pojedzie na galę do prezydenta, otrzyma 1 tys. zł i popłynie na dwa dni do Kopenhagi.

Ale uwaga, uwaga! Uczniowie mogą swojemu nauczycielowi pomóc, a przy okazji sami na tym wygrać! Dodatkowo w tym roku w ramach programu Szkoła bez przemocy organizujemy konkurs dla uczniów na film. Polega on na nakręceniu przez klasę krótkiego materiału promującego nauczyciela. Konkurs będzie przeprowadzany na łamach specjalnej aplikacji na profilu facebook'owym programu "Szkoła bez przemocy" (uwaga: w początkowym etapie aplikacja będzie miała formę informacyjną, następnie będą dodane szczegółowe informacje o tym, jak dodawać filmy i głosować). Klasa, której film wygra poprzez głosowanie, zostanie zaproszona na wycieczkę do Warszawy oraz galę wręczenia nagród nauczycielom. - Wygranie plebiscytu to wielka radość nie tylko moja, ale też moich dzieciaków - mówiła Katarzyna Dyrba ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Żarach, która wygrała nasz plebiscyt przed rokiem.

Harmonogram

Plebiscyt Wychowawca Roku...

... ma podkreślić wychowawczą rolę pedagogów. Nie chodzi nam jednak tylko o "formalnych" wychowawców, którzy mają swoje klasy, ale o wszystkich innych pedagogów pracujących w szkole.
Wszystko o programie i plebiscycie na www.szkolabezprzemocy.pl

* 25 kwietnia - 17 maja: zgłaszanie kandydatur (formularz na www.szkolabezprzemocy.pl)
* 6-17 maja: zgłaszanie/nadsyłanie filmów promujących nauczycieli
* 20-26 maja: głosowanie na Facebooku na wybrany film
* 21-23 maja - wybór 10 nauczycieli - finalistów (decyduje liczba głosów i uzasadnienia)
* 27 maja: ogłoszenie wyników w konkursie na film na stronie programu i na Facebooku
* 27 maja - 8 czerwca (do godz. 12.00) finałowe głosowanie SMS na nauczycieli
* pomiędzy 17 a 28 czerwca gala rozdania nagród w Pałacu Prezydenckim

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska