XVIII Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Żaków w Tenisie Stołowym

Wiesław Zdanowicz
Dwudziestego ósmego maja w Lubsku odbyły się 18 Mistrzostwa Województwa Żaków w tenisie stołowym. Świebodzińska Jofrakuda do zawodów wystawiła trzech zawodników, którzy świetnie sie spisali, zdobywając 5 medali - jeden złoty (Mateusz Żelengowski), trzy srebrne (Mateusz Żelengowski, Igor Franc i Oskar Dawidowicz) i jeden brązowy (Igor Franc).

W grach deblowych Mateusz Żelengowski (Jofrakuda) wraz z Alanem Kulczyckim (Gorzovia) bez straty seta zdobyli tytuł mistrzów województwa, w finale pokonując parę świebodzińską - Igora Franca i Oskara Dawidowicza.

Srebrny medal indywidualnie zdobył Mateusz Żelengowski przegrywając po najlepszym meczu całego turnieju z aktualnie najlepszym żakiem Polski - Alanem Kulczyckim z Gorzovii. Mecz był bardzo zacięty, pięcio setowym z wieloma długimi wymianami, których nie powstydziliby się seniorzy. Mateusz prowadził w piątym secie 7:4, by - niestety - przegrać tego seta10:12.

Brązowy medal w singlach zdobył, grający z meczu na mecz coraz lepiej, drugi zawodnik Jofrakudy - Igor Franc. Alan Kulczycki, Mateusz Żelengowski, Igor Franc i Damian Danowski z ZKS Drzonków zakwalifikowali się indywidualnych Mistrzostw Polski żaków, które odbyły się w miniony weekend, 4-5 czerwca, w Międzyzdrojach. O wynikach ich udziału w mistrzostwach, jak zwykle, poinformujemy w następnej publikacji. Gratulujemy!