Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Za to był poszukiwany Maksymilian F. Sąd w Białymstoku wydał oświadczenie

OPRAC.:
Damian Kelman
Damian Kelman
Wideo
od 12 lat
Biuro prasowe białostockiego sądu rejonowego wydało oświadczenie, w którym szczegółowo wyjaśniło, za co poszukiwany był Maksymilian F. Mężczyzna ścigany listem gończym postrzelił śmiertelnie dwóch policjantów.

Maksymilian F. odpowie za zabójstwo

W miniony piątek wieczorem mężczyzna został zatrzymany we Wrocławiu. Gdy dwaj funkcjonariusze policji przewozili Maksymiliana F., ten strzelił do nich z pistoletu. Obaj otrzymali postrzał w głowę. W stanie krytycznym trafili do szpitala. Zmarli w poniedziałek po południu.

Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i został tymczasowo aresztowany. W związku ze śmiercią obu policjantów teraz zmieni się kwalifikacja prawna czynu, a Maksymilianowi F. postawiony zostanie zarzut zabójstwa. Podejrzanemu grozi dożywocie.

Za co poszukiwany był Maksymilian F.?

W środę biuro prasowe Sądu Rejonowego w Białymstoku podało, że to do sprawy rozpoznanej w tym sądzie Maksymilian F. był poszukiwany listem gończym. Był oskarżony i został prawomocnie skazany na pół roku więzienia za to, że 21 listopada 2015 roku doprowadził do tzw. niekorzystnego rozporządzenia mieniem osobę, która chciała kupić lampę, zamówiła ją i wpłaciła pieniądze na wskazane konto, a zamiast zamówionego towaru dostała ekspres do kawy. Straty osoby poszkodowanej wyniosły 500 zł.

Wyrokiem z 30 marca 2022 roku Sąd Rejonowy w Białymstoku uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i za to wymierzył mu karę 6 miesięcy więzienia oraz zwolnił go od ponoszenia kosztów sądowych - podało biuro prasowe białostockiego sądu.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Akt oskarżenia był skierowany przez Prokuraturę Rejonową dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu. Sprawą przekazaną z Wrocławia zajmował się sąd w Białymstoku, bo zdecydowały o tym względy ekonomiki procesowej. Chodziło o to, że większość świadków zawnioskowanych do przesłuchania w trakcie procesu mieszka w pobliżu sądu białostockiego. W sprawie wobec Maksymiliana F. nie był stosowany areszt.

Postanowieniem z 31 października 2023 roku białostocki sąd zawiesił postępowanie wykonawcze w części dotyczącej wykonania kary pół roku więzienia i zarządził poszukiwania skazanego listem gończym.

- Z akt sprawy wynika, że skazany nie stawił się na wezwanie sądu do odbycia kary pozbawienia wolności w jednostce penitencjarnej, a do chwili wydania ww. orzeczenia (wydania listu gończego - PAP) nie udało się go zatrzymać i osadzić. Nadto, podjęte czynności nie przyczyniły się do ustalenia jego miejsca pobytu

- podał zespół prasowy Sądu Rejonowego w Białymstoku.

jg

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Za to był poszukiwany Maksymilian F. Sąd w Białymstoku wydał oświadczenie - Portal i.pl

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska