Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zabór. Wiejska szkoła na europejskim poziomie. To kolejny sukces uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze

Monika Mojsiejonek
Uczniowie w działaniu! Tak przebiegał konkurs.
Uczniowie w działaniu! Tak przebiegał konkurs. Materiały Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zaborze od wielu lat odnoszą sukcesy w międzynarodowej działalności projektowej w ramach europejskiego programu eTwinning.

W 2015 i 2017 realizowane przez uczniów i nauczycieli z Zaboru projekty interdyscyplinarne były nagradzane w kolejnych edycjach ogólnopolskiego konkursu „Nasz Projekt eTwinning”.

Działania podejmowane przez szkolną grupę projektową THE ENIGMATORS były prezentowane jako przykłady dobrych praktyk nauczycielskich na licznych konferencjach i seminariach, m.in. w Zakopanem, Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu oraz na międzynarodowej konferencji eTwinning na Malcie.

W uznaniu za realizowane działania szkoła w Zaborze, jako jedyna w województwie lubuskim, została w kwietniu 2018 roku wyróżniona tytułem Europejskiej Szkoły eTwinning. Nauczyciele-koordynatorzy szkolnej grupy projektowej, Monika Mojsiejonek i Kamil Matras, otrzymali na początku roku szkolnego 2018/2019 tytuły Ambasadorów eTwinning.

- Ciężka praca popłaca, czego dowodem są kolejne, tegoroczne sukcesy zaborskiego zespołu - tłumaczy Monika Mojsiejonek. - Realizowany w ubiegłym roku szkolnym projekt „Be a buddy, not a bully”, poświęcony tematyce przemocy rówieśniczej ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy, nie tylko został nagrodzony w tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Nasz Projekt eTwinning”, ale również został uznany przez British Council za najlepszy projekt w kategorii „Język angielski” w prestiżowym Europejskim Konkursie eTwinning. W konkursie tym brało udział 860 projektów, wybranych spośród tysięcy realizowanych w całej Europie każdego roku. Jest to ogromny sukces wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie tego projektu, w szczególności uczniów – autorów komiksów poświęconych zapobieganiu i walce z przemocą, które bardzo spodobały się europejskiej komisji konkursowej.

Okazuje się, że grupa projektowa z Zaboru specjalizuje się w projektach interdyscyplinarnych, które mają na celu wspierać proces nauczania i uczenia się oraz są ściśle powiązane z obowiązującą podstawą programową kształcenia ogólnego.

- eTwinning jest świetnym punktem wyjścia dla projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+, z czego również skorzystała szkoła z Zaboru - dodaje M. Mojsiejonek. - Od 18 do 22 marca w placówce gościć będą nauczyciele z partnerskiej szkoły podstawowej z Rotgla i Corbera w Hiszpanii, którzy w ramach tzw. job-shadowingu będą obserwować pracę uczniów i nauczycieli, aby zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystać później w swojej pracy z hiszpańskimi dziećmi.

ZOBACZ TEŻ: GMINA ZABÓR. Inwestycje dla komfortu życia mieszkańcow. Powstały trzy siłownie pod chmurką. Odnowione zostanie także boisko [ZDJĘCIA]

Zobacz również: Jan Kuroń gotował w Zaborze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska