Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. Gala Budownictwa 2019. Najlepsi lubuscy budowniczowie nagrodzeni [WYNIKI, ZDJĘCIA, FILM]

(red.)
Gala Budownictwa to wielkie święto dla lubuskiej branży budowlanej. Co roku spotykają się tu najznamienitsi budowniczowie na Ziemi Lubuskiej, by wspólnie świętować i dyskutować o rozwoju branży w regionie.
Gala Budownictwa to wielkie święto dla lubuskiej branży budowlanej. Co roku spotykają się tu najznamienitsi budowniczowie na Ziemi Lubuskiej, by wspólnie świętować i dyskutować o rozwoju branży w regionie. Mariusz Kapała / GL
Gala Budownictwa przyciąga najlepszych budowlańców na Ziemi Lubuskiej. Spotykają się, aby uczcić i podsumować kolejny rok pracy, by wymienić doświadczenia i nagrodzić najlepszych. Tradycyjnie przyznano nagrody w konkursie Lubuski Mister Budowy. Poznajcie tegorocznych laureatów.

Kategoria budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne:

 • Tytuł LUBUSKI MISTER BUDOWY- edycja 2018, przyznano za budynek mieszkalny wielorodzinny w ZIELONEJ GÓRZE PRZY UL. ZAMKOWEJ 4-6, między innymi za poprawne, estetyczne wykonanie i wkomponowanie obiektu w istniejącą zabudowę Zielonej Góry.

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII DLA:

 • budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ZIELONEJ GÓRZE-ŁĘŻYCA, UL. CEGLANA 2-10, za czystość przestrzenną , nowoczesne wykończenie i aranżację części wspólnych budynku.
 • budynku mieszkalnego wielorodzinnego w ZIELONEJ GÓRZE UL. SUWALSKA 11 i 13., za nowoczesną bryłę , rozwiązania funkcjonalne.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O NAGRODZONYCH

Obecna edycja Lubuskiego Mistera Budowy ma charakter wyjątkowy. W tym roku już po raz 25. wybrane zostaną najlepsze budynki w naszym regionie.Lubuski Mister Budowy to prestiżowy konkurs, który ma na celu przegląd osiągnięć branży budowlanej w naszym regionie. Obiekty zgłaszane są przez inwestorów, wykonawców i projektantów. Mogą to być nowe budynki, drogi i mosty, obiekty użyteczności publicznej, adaptacje i remonty. Muszą charakteryzować się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa czy zapewnieniem bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.Do konkursu zgłoszono 21 obiektów. Kapituła konkursowa dokonała już ich przeglądu. – Już teraz można stwierdzić, że budynki są z bardzo innowacyjnych materiałów, z nowoczesnym wyposażeniem i na bardzo wysokim poziomie. Wiele z nich zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie – mówi prezes LiB Zenon Bambrowicz.Eksperci oceniali nie tylko architekturę czy zagospodarowanie terenu, ale także funkcjonalność, konstrukcję i poziom wykończenia.Wyniki tegorocznej edycji Lubuskiego Mistera Budowy poznamy 25 września, podczas Gali Budownictwa.Zobacz wideo z ubiegłorocznej gali Lubuskiego Mistera Budowy:

Lubuski Mister Budowy. Zobacz zdjęcia obiektów zgłoszonych d...

Kategoria budownictwo przemysłowe:

 • Tytuł LUBUSKI MISTER BUDOWY- edycja 2018, przyznano za obiekt zakładu produkcyjnego z zapleczem socjalnym, budynkiem biurowym i halą przemysłową w ŻARACH-KADŁUBIA PRZY UL. KOMINOWEJ 5, za prawidłowe rozwiązanie funkcjonalno-użytkowe dostosowane do współczesnych i przyszłych potrzeb firmy, za nowoczesność, energooszczędność.

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII DLA:

 • hali produkcyjnej fabryki mebli w ZBĄSZYNIU-CHLASTAWA 17, za ergonomiczność , przestrzenność hali, energooszczędność, za kompleksową realizację obiektów budowlanych fabryki mebli o szczególnym znaczeniu w rozwoju społeczno- gospodarczym województwa lubuskiego.
 • budynku biurowo-usługowego z zespołem hal produkcyjno-magazynowych w GORZOWIE WLKP. UL. KASPRZAKA 6F, za swobodne rozwiązania funkcjonalno – przestrzenne, minimalizm w modnych kolorach bryły budynku.

Kategoria budownictwo użyteczności publicznej:

 • Tytuł LUBUSKI MISTER BUDOWY-edycja 2018, przyznano za Budynek biurowo-socjalny w SULĘCINIE, PRZY UL. LIPOWEJ 27, za nowoczesną architekturę, zastosowanie materiałów i rozwiązania designerskie, wprowadzenie wymagań dla budynku tzw. inteligentnego.

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII DLA:

 • budynku hotelowo-użytkowego położonego w GORZOWIE WLKP. PRZY UL. ŁUŻYCKA 35 za swobodne rozwiązanie funkcjonalno- przestrzenne wraz z właściwym wkomponowaniem obiektu w istniejącą zabudowę.

Kategoria adaptacja i remonty:

 • Tytuł LUBUSKI MISTER BUDOWY- edycja 2018, przyznano za budynek usługowo-magazynowy Galeria Wnętrz WOMAG w ZIELONEJ GÓRZE, TRASA PÓŁNOCNA za przystosowanie istniejącego obiektu do nowych wymagań bez zmian jego funkcji.

Kategoria budownictwo małokubaturowe:

 • Tytuł LUBUSKI MISTER BUDOWY- edycja 2018, przyznano za zagospodarowanie terenu wokół Filharmonii Zielonogórskiej wraz z małą architekturą , PLAC POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH w ZIELONEJ GÓRZE za walory i rozwiązania architektoniczno-budowlane.

Kategoria zabytkowe obiekty budowlane:

 • Tytuł LUBUSKI MISTER BUDOWY- edycja 2018, przyznano za adaptacje i renowacje obiektu zabytkowego ze zmianą funkcji (obiekt dawnych fabryk włókienniczych ), ZIELONA GÓRA UL. FABRYCZNA 17 za prawidłową zmianę przeznaczenia budynku zachowując jego architekturę.

Kategoria osiedla mieszkaniowe:

 • Tytuł LUBUSKI MISTER BUDOWY- edycja 2018, przyznano za osiedle mieszkaniowe „BOCZNA ENKLAWA” POŁOŻONE PRZY UL. BOCZNEJ W ZIELONEJ GÓRZE za wyróżniające się rozwiązania architektoniczno- przestrzenne, stworzenie kameralnego środowiska.

WYRÓŻNIENIE W KATEGORII ZA:

 • osiedle mieszkaniowe " ZŁOTA ŁĄCZA II", POŁOŻONE W ZIELONEJ GÓRZE-ŁĘŻYCA, UL. INWESTYCYJNA 26ab, 28, 30ab, 32; za stworzenie osiedla w spokojnej okolicy w otoczeniu lasów, zachowaniu ciekawej formy architektonicznej.

Kategoria inne budowle:

 • Tytuł LUBUSKI MISTER BUDOWY- edycja 2018, przyznano za teren rekreacyjno- wypoczynkowy położony W ŻARACH PRZY UL. CZERWONEGO KRZYŻA, za połączenie rekreacji z troską o przyrodę, stworzenie obiektu dla różnych grup wiekowych.

Wyróżnienia Zarządu lubuskiej Izby Budownictwa:

W KATEGORII BUDOWNICTWO MIESZKANIOWE WIELORODZINNE

 • - INWESTOR/ WYKONAWCA - PBO Sp. z o. o , ul. Botaniczna 75, Zielona Góra- bud. Nowa Sól, ul. Armii Krajowej 5B-5C-
 • - INWESTOR - KTBS Sp. z o.o Zielona Góra ,ul. B. Westerplatte 11- budynki mieszkalne os. Śląskie 5H-J;K-L,Zielona Góra

W KATEGORII BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE

 • INWESTOR /WYKONAWCA Hart SM -Mirosław Stepa, ul. Przemysłowa 7, Żary- bud. przemysłowy z częścią socjalną, ul. Wincentego Witosa 50, Żary

W KATEGORII BUDOWNICTWO UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

 • PROJEKTANT- 3XA Sp. z o. o al. Kasprowicza 63/1 ,Wrocław- Budynek Domu Kultury i Urzędu Gminy w Lubrzy, ul. Osiedle Szkolne 13

W KATEGORII OSIEDLA MIESZKANIOWE

 • - INWESTOR - i DOM Sp. z o. o Sp. K. Zielona Góra, ul. Piaskowa - osiedle "Słoneczna Polana " Ochla ul. Klimatyczna
 • - INWESTOR - Przedsiębiorstwo Budownictwa Społecznego BIS Sp. z o. o ,ul. Generała Sikorskiego 17/16 Zielona Góra – osiedle przy ul. Jędrzychowskiej 44, Zielona Góra

Wyróżnienie „Kielnią Lubuską’’ jest nobilitacją i szczególnym docenieniem wkładu w budowę pozycji budownictwa lubuskiego oraz uhonorowaniem za trud włożony w pracę.

W tym roku nagroda dedykowana jest inżynierom województwa lubuskiego. W imieniu tego środowiska odbierze przewodnicząca Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Gorzowie Wlkp. Pani Ewa Bosy.

KONKURS PROMUJĄCY NAJLEPSZE PRACE DYPLOMOWE ABSOLWENTÓW WYDZIAŁU BUDOWNICTWA, ARCHITEKTURY I INŻYNIERII ŚRODOWISKA UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

Kierunek Architektury
Prace magisterskie

 • 1) Chopcian Patrycja – tytuł pracy BIBLIOTEKA Z GALERIĄ SZTUKI W ZIELONEJ GÓRZEP RZY, UL. SULECHOWSKIEJ
 • 2) Stępkowska Ewelina – tytuł pracy OSIEDLE MIESZKANIOWE Z FUNKCJAMI UZUPEŁNIAJĄCYMI W GŁOGOWIE

Kierunek Budownictwa
Prace magisterskie

 • 1) Siwek Artur – tytuł pracy PROJEKT BAZY OBSŁUGI SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH WRAZ Z ZAPLECZEM SOCJALNO-BIUROWYM
 • 2) Bankowski Łukasz - tytuł pracy tytuł pracy PROJEKT HALI TARGOWEJW STYLISTYCE XIX WIECZNEJ PRZY UL. OWOCOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

Certyfikat „Solidny Partner w Biznesie” Lubuska Izba Budownictwa nadaje tym firmom, które wyróżniają się w prowadzonej działalności właściwą jakością usług i wyrobów oraz solidnością opartą na dobrych zwyczajach kupieckich a ponadto dobrze służą swojemu środowisku.

Certyfikat otrzymują:

 • 1) Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe “NIEWIADOMSKI” Władysław Niewiadomski w Międzyrzeczu.
 • 2) Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RPR - Rudolf Piotr Różański, Zielona Góra UHONOROWANIE JUBILEUSZY FIRM CZŁONKOWSKICH

W bieżącym roku obchodzimy Jubileusze Członków Lubuskiej Izby Budownictwa

 • 20 – lecie Przedsiębiorstwa Budowlano – Drogowego „KAMBUD” Wiktor Kamzelski w Nowej Soli
 • 35 – lecie Przedsiębiorstwa Produkcyjno –Handlowo - Usługowego „NIEWIADOMSKI” Władysław Niewiadomski w Międzyrzeczu

Nagrodami Prezydenta Miasta Zielona Góra odznaczeni zostali ludzi, którzy współtworzą firmy budowlane oraz swoją wiedzą i umiejętnościami w dziedzinie budownictwa wspólnie wpływają na rozwój Naszego Miasta:

 • 1) Złotą Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra otrzymał Zenon Łokietek – pracownik firmy EBF Development Sp. z o.o., Zielona Góra.
 • 2) Srebrną Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra otrzymał Zbigniew Bożek – Pracownik firmy PERBUD Sp. z o.o w Zielonej Górze.
 • 3) Brązową Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra otrzymał Stefan Żok – Pracownik firmy PERBUD Sp. z o.o w Zielonej Górze.
 • 4) Brązową Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra otrzymał Tomasz Krasnowski- Pracownik firmy PERBUD Sp. z o.o w Zielonej Górze.
 • 5) Brązową Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra otrzymał Paweł Dzik – Pracownik firmy PERBUD Sp. z o.o w Zielonej Górze.
 • 6) Brązową Nagrodę Prezydenta Miasta Zielona Góra otrzymał Daniel Panachida - Pracownik firmy PERBUD Sp. z o.o w Zielonej Górze.

Z okazji XXV edycji konkursu LUBUSKI MISTER BUDOWY NA NAJLEPSZY OBIEKT BUDOWLANY z lat 1993-2018 wyłoniono z liderów

 • LIDER 25 LECIA: EBF DEVELOPMENT Sp. z o. o, Sp. K, Zielona Góra
 • WICELIDER 25 LECIA: UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI WYDZIAŁ BUDOWNICTWA, ARCHITEKTURY I INŻYNIERII ŚRODOWISK

Zobacz również: Sprzedaż mieszkań wyhamowała. Jednak ceny dalej rosną

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska