MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie żyje Mirosław Rataj, były redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" i prezes Wydawnictwa Lubpress

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Pogrzeb byłego redaktora naczelnego "Gazety Lubuskiej" i prezesa Wydawnictwa Lubpress odbędzie się w poniedziałek, 6 maja, o godzinie 12.30 na starym cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze
Pogrzeb byłego redaktora naczelnego "Gazety Lubuskiej" i prezesa Wydawnictwa Lubpress odbędzie się w poniedziałek, 6 maja, o godzinie 12.30 na starym cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze Facebook - Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry Winnica
Zmarł Mirosław Rataj, wieloletni redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" i prezes Wydawnictwa Lubpress. Miał 73 lata. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 6 maja, na starym cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Mirosław Rataj urodził się w Wałbrzychu. Był prawnikiem z wykształcenia. Redaktorem naczelnym "Gazety Lubuskiej" został w 1985 roku. Kierował nią także po zmianach ustrojowych, łącząc przez pewien czas także funkcję prezesa Wydawnictwa Lubpress. Kiedy oba stanowiska rozdzielono, pozostał prezesem wydawnictwa do 2008 roku. Następnie został doradcą zarządu Mediów Regionalnych, wydających 10 gazet w Polsce.

Mirosław Rataj - redaktor naczelny z wielką klasą

Kiedy odchodził z "Gazety Lubuskiej" pracownicy żegnali go uroczyście, dziękując za lata pracy i wsparcie, za wielką klasę, którą zawsze miał. Dopiero wtedy wielu z nich przyznawało, ile zawdzięczają redaktorowi Mirosławowi Ratajowi. Nie tylko w zawodowych sprawach można zawsze było liczyć na jego wsparcie. Dziennikarze i inni pracownicy nigdy nie czuli się pozostawieni sami sobie, zwłaszcza w trudnych sytuacjach. Potrafił rozwiązać każdą sprawę i sprawić, by wszyscy mogli pracować w komfortowych warunkach. Witając nowych, młodych pracowników, zawsze pytał, w czym może pomóc. I przedstawiał możliwości firmy np. pożyczki na mieszkania.
Gdy młodzi stawali na ślubnym kobiercu, oferował pomoc w organizacji wesela, wysyłał telegram z życzeniami i wielki bukiet kwiatów.

Mirosław Rataj zawsze wspierał pracowników

Pomagał pracownikom, gdy mieli problemy zdrowotne, finansowe, rodzinne. Zawsze z taktem, dyskrecją. Nikt o tym nie wiedział, dopóki sami podczas pożegnania red. Rataja nie przyznali, ile mu zawdzięczają. To dzięki niemu i stworzonej atmosferze pracownicy czuli się związani z firmą, chcieli ją rozwijać i wciąż się doskonalić.
Jak wspominają pracownicy, redaktor Rataj nigdy nie podniósł głosu, zawsze ze spokojem i kulturą prowadził kolegia i inne spotkania redakcyjne. Zawsze bronił dziennikarzy, podkreślając na każdym kroku, jak ważną rolę odgrywają w tej firmie i jak wiele mogą pomóc Czytelnikom, całemu regionowi.
Był otwarty na wszelkie propozycje, nowe kolumny, strony tematyczne np. dla młodych. Prawdziwy szef z klasą!
Od początku istnienia Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry Winnica był jego członkiem.
Ostatnie pożegnanie redaktora Mirosława Rataj odbędzie się w poniedziałek, 6 maja, od godzinie 12.00, pogrzeb rozpocznie się o godzinie 12.30 na starym cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze.
Składamy głębokie wyrazy współczucia najbliższym.

Przeczytaj także:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska