Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

ZIELONA GÓRA. Prof. Dawid Murawa nowym szefem chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

kali
Dr Marek Działoszyński gratuluje dr. hab.Dawidowi Murawie, prof. UZ objęcia stanowiska szefa oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego.
Dr Marek Działoszyński gratuluje dr. hab.Dawidowi Murawie, prof. UZ objęcia stanowiska szefa oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego. Archiwum Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze
Dr hab. n. med. Dawid Murawa, profesor UZ, od poniedziałku, 18 lutego br., będzie kierował klinicznym oddziałem chirurgii ogólnej i onkologicznej zielonogórskiego Szpitala Uniwersyteckiego.

Prof. Dawid Murawa niedawno został również powołany na stanowisko kierownika Katedry Chirurgii i Onkologii na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu zielonogórskiej uczelni.

Wcześniej pracował m.in. w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, a ostatnio kierował Oddziałem Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej w Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Od maja 2018 r. jest prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Jest również konsultantem z zakresu chirurgii onkologicznej w województwie lubuskim, konsultantem naukowym szpitali w Pleszewie oraz Środzie Śląskiej, a także współzałożycielem Europejskiego Konsorcjum ds. Leczenia Raka Piersi w Europie Środkowo- Wschodniej.

Prof. D. Murawa jest specjalistą chirurgii ogólnej oraz onkologicznej i specjalizuje się m.in. w oszczędzającym chirurgicznym leczeniu raka piersi, co było tematem jego rozprawy habilitacyjnej.

- Staramy się pozyskać jak najlepszych specjalistów, aby nasz szpital cały czas się rozwijał – podkreśla Marek Działoszyński, prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. – Niewątpliwie zalicza się do nich prof. Dawid Murawa. Liczę na to, że dzięki niemu uda nam się wdrożyć bardziej nowatorskie, a przede wszystkim efektywne leczenie pacjentów onkologicznych, zwłaszcza pacjentek zmagających się z rakiem piersi.

II Mistrzostwa Polski w Szyciu Chirurgicznym studentów medycyny - Zielona Góra 7-8 grudnia 2018

Zielona Góra ponownie mistrzem Polski w szyciu chirurgicznym...

Jakie plany, jeśli chodzi o pracę w zielonogórskim szpitalu, ma nowy kierownik oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej?
– Stawiam na rozwój onkologii zabiegowej i niezabiegowej, wykonywanie procedur onkologicznych, których do tej pory w szpitalu nie wykonywano, a także zatrzymanie migracji Lubuszan – mówi prof. Murawa. – Chcę, aby mieszkańcy woj. lubuskiego nie wyjeżdżali leczyć się w innych województwach, tylko wybierali Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.
Jedną z „nowych” procedur dostępnych już niedługo w Zielonej Górze będzie rutynowa rekonstrukcja piersi po mastektomii.

NASI STUDENCI MEDYCYNY MISTRZAMI POLSKI W SZYCIU CHIRURGICZNYM
https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-ponownie-mistrzem-polski-w-szyciu-chirurgicznym-zdjecia-wideo/ar/13726788?fbclid=IwAR15TgDU-fsqKLw_lvH0GM5tlhgx0JlKmxsLG1-gKVy5Q8bqxfxaOB00sLw

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska