MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zielona Góra. Ruszają Lubuskie Wawrzyny 2019. Kto może zgłosić swoje prace? Do kiedy trzeba to zrobić? [ZDJĘCIA]

Natalia Dyjas-Szatkowska
Natalia Dyjas-Szatkowska
Zielona Góra, 10 grudnia 2019 r. Konferencja poświęcona Lubuskim Wawrzynom 2019.
Zielona Góra, 10 grudnia 2019 r. Konferencja poświęcona Lubuskim Wawrzynom 2019. Natalia Dyjas
Ruszyły zgłoszenia do Lubuskich Wawrzynów 2019. Brać w nim udział mogą autorzy tekstów naukowych, literackich, prac dziennikarskich, które związane są z regionem.
Trwa głosowanie...

Czy czytasz książki pisarzy, którzy pochodzą z naszego regionu?

- Uważam, że to jest najważniejsze wydarzenie w ciągu roku, które organizuje Biblioteka im. Norwida - mówi dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Norwida, Andrzej Buck. - I wydarzenie o olbrzymiej tradycji. Ponieważ po raz 26. organizowany jest Wawrzyn Literacki, 15. Wawrzyn Naukowy i po raz siódmy Lubuski Wawrzyn Dziennikarski.

Termin zgłaszania prac na Lubuskie Wawrzyny 2019

Tegorocznym patronem konkursu będzie prof. Jerzy Bralczyk, który przybędzie na galę. Ta odbędzie się już 27 lutego w zielonogórskiej bibliotece.

- Najważniejsza informacja to termin - mówi dr Przemysław Bartkowiak - koordynator Lubuskich Wawrzynów. - Termin zgłoszenia materiałów upływa 17 stycznia 2020 roku. Wszystkie materiały muszą być z 2019 r. Zarówno książki, jak i materiały dziennikarskie. Trzeba złożyć te same trzy egzemplarze książek do sekretariatu biblioteki (osobiście lub drogą pocztową). Jeżeli chodzi o Lubuski Wawrzyn Dziennikarski, trzeba złożyć cztery różne materiały w trzech egzemplarzach dotyczące województwa.

Jeden Wawrzyn, dwie kategorie

- Bardzo się cieszymy, że w tej kategorii udało się utrzymać dwa Wawrzyny - mówi Agnieszka Ginko-Humpries - sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. - Zostanie przyznany Wawrzyn w kategorii poezji i prozy. Nowością jest to, że zostaną powołane dwie kapituły. Zostanie też przyznane Srebrne Sokole Pióro za najlepszy debiut oraz dyplomy za całokształt twórczości. Startować mogą wszyscy autorzy, których książki związane są z województwem.

Prace naukowe muszą spełniać określone warunki

- Zgłoszone do Wawrzynu Naukowego prace powinny mieć przypisy, recenzję naukową, bibliografię - wyjaśnia dr Janusz Łastowiecki - sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Naukowego. - Prace, które tych warunków nie będą spełniały, mają też szansę w kategorii popularyzatorskiej.

ZOBACZ TEŻ: Zielona Góra. Na pięknej gali poznaliśmy laureatów konkursu "Biznes wrażliwy społecznie". Kto działa na rzecz innych? [ZDJĘCIA]

Znów zostaną też docenieni dziennikarze

- W tym roku to 7. edycja Wawrzynu Dziennikarskiego, czyli nasze najmłodsze dziecko, ale równie ważne - mówi Anna Polus, sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego. - Kierowane jest do bardzo szerokiego grona dziennikarzy.

Kapituła oprócz głównego Wawrzynu Dziennikarskiego może też przyznać dyplom za całokształt, za debiut i dla wyróżniającego się młodego dziennikarza.

Więcej informacji?

Wszelkie istotne informacje, regulaminy można znaleźć też na stronie konkursu: www.wawrzyny.norwid.net.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska