Zielonogórscy pływacy z medalami mistrzostw Polski juniorów

Cezary Konarski
Oliwia Glińska zdobyła w Gliwicach m.in. dwa tytuły mistrzyni Polski.
Oliwia Glińska zdobyła w Gliwicach m.in. dwa tytuły mistrzyni Polski. Facebook/Towarzystwo Pływackie Zielona Góra
Sześć medali zdobyli reprezentanci Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegranych w Gliwicach, będących jednocześnie mistrzostwami Polski 16-latków. Z kolei na mistrzostwach Polski juniorów 17- i 18-letnich w Oświęcimiu po medal sięgnął jeden reprezentant zielonogórskiego klubu.

Zielonogórzanie w Gliwicach wywalczyli m.in. trzy tytuły mistrzowskie. Dwa z nich to osiągnięcie Oliwii Glińskiej, która zwyciężyła na 400 m stylem zmiennym w czasie 5.00,36 s oraz na 800 m stylem dowolnym z rezultatem 9.18,46 s. Ten drugi triumf był sporym zaskoczeniem, ponieważ zielonogórzanka legitymowała się dopiero siódmym czasem w gronie finalistek. Popłynęła jednak znakomicie, poprawiła rekord życiowy aż o 16 sekund i wygrała zdecydowanie. Oliwia Glińska zdobyła także srebrny medal na 200 m stylem zmiennym (2.23,06 s).

Również trzema medalami może pochwalić się Bartosz Wieraszka. Pływak z Zielonej Góry każdy z nich zdobył w stylu motylkowym. Był pierwszy na 100 m (55,80 s), drugi na 200 m (2.04,05 s) i trzeci na 50 m (25,29 s). Spośród zawodników zielonogórskiego klubu w finale A płynęła jeszcze Emilia Kot, ósma na 200 m stylem klasycznym (2.44,51 s).

Starsi juniorzy rywalizowali w Oświęcimiu na mistrzostwach Polski 17- i 18-latków. Spośród zielonogórzan medal wywalczył Jakub Szpaler, który zajął trzecie miejsce na 100 m stylem grzbietowym (57,09 s).

3 września odbył się Sportano Drużynowy Bieg Winobraniowy o Puchar "Gazety Lubuskiej".

Winobranie 2022. Rekord na trasie! W Drużynowym Biegu Winobr...