Zielonogórscy wojownicy z ASW Knockout z kolejnymi medalami mistrzostw Polski

Cezary Konarski
Kickboxerzy ASW Knockout Zielona Góra zdobyli w Będzinie siedem medali mistrzostw Polski. ASW Knockout
Kolejne medale mistrzostw Polski wywalczyli wojownicy zielonogórskiej Akademii Sportów Walki Knockout. Tym razem w formułach light contact i point fighting.

W turnieju rozegranym w Będzinie do rywalizacji stanęło ponad tysiąc zawodników i zawodniczek ze 103 klubów. Zielonogórską Akademię Sportów Walki Knockout reprezentowało dziewięciu sportowców, którzy wywalczyli siedem medali – dwa srebrne i pięć brązowych.

- Dobre wyniki, wymagające pojedynki, ale przede wszystkim było to cenne doświadczenie dla młodej drużyny - podsumował start swoich podopiecznych trener Tomasz Pasek.

Niebawem zielonogórzanie będą walczyć o kolejne medale mistrzostw Polski, tym razem formule K-1 oraz w zawodach Pucharu Świata w Budapeszcie. - Myślę, że jeszcze przed wakacjami będziemy mogli ogłosić świetną informację dla naszych sympatyków i kibiców – dodał tajemniczo Tomasz Pasek.

Wyniki kickboxerów ASW Knockout:

• Srebrne medale: Łucja Smorawińska (seniorka, kat. 65 kg, point fighting), Jakub Mielcarek (junior, kat. -94 kg, point fighting);
  • Brązowe medale: Łucja Smorawińska (seniorka, kat. 65 kg, light contact), Wiktor Miłoński (senior, kat. -94 kg, point fighting i light contact), Wojciech Korus (junior, kat. -74 kg, point fighting), Jakub Mielcarek (junior, kat. -94 kg, light contact);
  • Lokaty tuż za podium: Nikola Uglik, Aleksandra Ambroży, Ksawier Starczewski, Nikodem Nawrocki, Michał Lewandowski.