Zielonogórski strzelec Grzegorz Długosz z brązowym medalem w Pucharze Świata

Cezary Konarski
Grzegorz Długosz z Klaudią Breś zdobyli brązowy medal w zawodach Pucharu Świata. Gwardia Zielona Góra
Grzegorz Długosz, reprezentant Gwardii Zielona Góra, zdobył brązowy medal w zawodach Pucharu Świata, w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego.

Zawody odbyły się w hiszpańskiej Grenadzie. Grzegorz Długosz był jednym z reprezentantów Polski, a po sukces sięgnął w olimpijskiej konkurencji pistolet pneumatyczny MIX razem z Klaudią Breś z Zawiszy Bydgoszcz.
W eliminacjach wychowanek trenera Jerzego Zarzyckiego i zawodniczka z Bydgoszczy zajęli czwarte miejsce z wynikiem 575 pkt. (13 wewnętrznych „dziesiątek”). Taki sam wynik uzyskały duety sklasyfikowane na miejscach 2-5.

- Przy równych wynikach wyższe miejsca zajmują te pary, które mają więcej „dziesiątek” wewnętrznych – tłumaczył Jerzy Zarzycki. - Do walki o złoty medal zakwalifikowały się dwa pierwsze mixy, a dwa kolejne stanęły do rywalizacji o brąz. Polski zespół zmierzył się z reprezentantami Portugalii Joaną Castelao i Joao Costą. Mecz o brązowy medal to pojedynki w parach o lepsze strzały. Drużyna, która uzyska lepszy wynik w kolejnej serii zdobywa dwa punkty. Przy remisie oba teamy uzyskują po jednym punkcie. Zespół, który uzyska 16 „oczek” wygrywa.

Bydgosko-zielonogórski duet wygrał 17:13. – Klaudia i Grzegorz zanotowali już wspólnie kilka udanych startów, m.in. trzy tygodnie temu w międzynarodowych zawodach w Monachium zajęli czwarte miejsce – powiedział Jerzy Zarzycki. - Tym razem było jeszcze lepiej, wielkie brawa. Trzymamy kciuki za naszego zawodnika, który za niespełna dwa tygodnie w Gyor na Węgrzech wystartuje w mistrzostwach Europy.

Najlepsi sportowcy w plebiscycie Gazety Lubuskiej: 1. miejsce - Anna Puławska.

Gala Sportu Lubuskiego 2024. Dominatorka Anna Puławska ponow...