Złoty Kask dla Kołodzieja, Protasiewicz trzeci

(rg)
,,Protas'' stanął w Częstochowie na najniższym stopniu podium
,,Protas'' stanął w Częstochowie na najniższym stopniu podium fot. Kazimierz Ligocki
Aura nie przeszkodziła w rozegraniu w czwartek w Częstochowie finałowego turnieju o Złoty Kask.

To cenione przez zawodników trofeum zdobył z 13 pkt. Janusz Kołodziej (Unia Leszno). Późniejszemu triumfatorowi nie wyszedł tylko pierwszy start, w którym wyprzedził Piotra Protasiewicza z Falubazu Zielona Góra, a obejrzał plecy Adriana Miedzińskiego i Wiesława Jagusia z Unibaksu Toruń. W czterech pozostałych biegach po walce mijał linię mety jako pierwszy. ,,Miedziak'' zgromadził ostatecznie 12 oczek i zakończył zawody na drugiej pozycji.

O trzeciej lokacie zadecydował dodatkowy, XXII wyścig, w którym Protasiewicz pokonał leszczynianina Damiana Balińskiego. Po zasadniczej fazie zawodów obydwaj mieli w dorobku po 11 pkt. (,,Protas'' - 0, 2, 3, 3, 3). Baraż rozstrzygnął także o rozdziale miejsc od piątego do siódmego, bo Krzysztof Kasprzak, Sebastian Ułamek (obydwaj z Tauronu Azotów Tarnów) i Jaguś zakończyli zasadniczą fazą turnieju z dorobkiem 10 oczek. Torunianin spóźnił się na start i został wykluczony, a gonitwę wygrał Kasprzak.

W walce o Złoty Kask długo liczył się Tomasz Gapiński (Caelum Stal Gorzów Wlkp.), lecz brak trójek zepchnął go ostatecznie na dziewiątą lokatę. ,,Gapa'' wywalczył 9 pkt. (2, 2, 2, 1, 2). Rezerwowy Grzegorz Zengota (Falubaz) był w dwóch swoich startach ostatni.