Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zobacz te zdjęcia! Tak mieszkali Lubuszanie, którzy nas zaprosili 20 lat temu! Nasz cykl "Mieszkanie z pasją" był hitem!

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 12 lat
20 lat temu w ramach cyklu „Mieszkanie z pasją” prezentowaliśmy pięknie urządzone pokoje, kuchnie, balkony naszych Czytelników. Zapraszaliście nas Państwo do swych domów i chwaliliście się, jak często niewielkim kosztem zmieniliście swoje mieszkania nie do poznania.

Zwykle aranżacji wnętrz dokonywaliśmy sami. Specjaliści w tej dziedzinie dopiero się pojawiali w naszym regionie. Było ich niewielu, a my wierzyliśmy w swój gust i organizatorskie zdolności. Podpatrywaliśmy mieszkania w zachodnich katalogach lub w filmach.

Takimi mieszkaniami chwalili się Lubuszanie 20 lat temu w ramach akcji "Gazety Lubuskiej" pod hasłem "Mieszkanie z pasją"

Zobacz te zdjęcia! Tak mieszkali Lubuszanie, którzy nas zapr...

Moda na sosnowe lub czarne meble, biały ściany

Wymyślaliśmy rozwiązania, które powodowały, że mieszkało się nam nie tylko pięknie, ale i wygodnie. A że gusta bywają różne, to i zdjęcia, które prezentowaliśmy przedstawiały różnie urządzone domy i mieszkania.
- Pamiętam, że wtedy królowały meble sosnowe. Były lżejsze od meblościanek na wysoki połysk. Sprawiały, że nasze pokoje robiły się lżejsze i jaśniejsze – wspomina Anna Liberko. – Często wszystkie pomieszczenia malowaliśmy wtedy na biało. Kolory przestawały być modne, a jeśli ktoś je lubił, to były mocne, wyraziste.
Zmieniały się nie tylko mieszkania, ale i biura. Urządzano je zwykle na biało i czarno. Białe były ściany, a meble, fotele czarne. No i ogromne komputery na biurkach.

Brak firanek w oknach, starocie na topie

- A ja pamiętam, że najpierw była moda na mieszkania bez firanek w oknach, a potem na firanki w stylu płacowym, układane w fałdy, falbany, podpisane – mówi Krystyna Dziamarska. – W wielu domach widziałam kudłate narzuty na wersalki i fotele, różne ozdoby z wikliny, słomy np. kosze czy duże liście na ścianie. Wiele osób suszyło róże i inne rośliny, by tworzyć ozdobne bukiety. Wykorzystywano też chętnie różne starocie np. żelazka, wagi, moździerze, radia, dzbany.

Przeczytaj także:

Cerkiew w Białymstoku pw. Ducha Świętego - Cerkwie, monastery, obiekty prawosławnego kultu religijnego

Monastery, cerkwie, pokutne krzyże... Zachwycają i budzą ref...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska