Żołnierz z Międzyrzecza zdobył dwa medale w narciarstwie

Dariusz Brożek
St. kpr. Rafał Walicki wywalczył w Jakuszycach dwa medale - złoto na dystansie 50 km stylem dowolnym i srebro na dystansie 50 km stylem klasycznym. fot. Archiwum 17. WBZ
Podczas zawodów o puchar ministra obrony narodowej st. kpr. Rafał Walicki wywalczył złoto na dystansie 50 km stylem dowolnym i srebro na dystansie 50 km stylem klasycznym. To kolejne osiągnięcia sportowców z ,,siedemnastej''.

Podczas ostatniej edycji " Biegu Piastów" w Jakuszycach rozegrano też zawody o Puchar Ministra Obrony Narodowej w narciarstwie klasycznym na dystansie 30 i 50 km. W obu konkurencjach bardzo dobrze wypadł żołnierz stacjonującej w Międzyrzeczu i w Wędrzynie 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej st. kpr. Rafał Walicki. Zdobył złoto na dystansie 50 km stylem dowolnym (z czasem 2:35:17) oraz srebro na dystansie 50 km stylem klasycznym.

W biegu na 30 km, stylem dowolnym w pierwszej dziesiątce uplasowali się kpr. Paweł Mazurek i por. Sebastian Kozaczuk.

- Dla żołnierzy naszej brygady dbanie o kondycję fizyczną jest jednym z elementów szkolenia bojowego, utrzymywanie sprawności na wysokim poziomie pozwala żołnierzom wykonywać jak najlepiej zadania związane ze służbą - komentuje gen. bryg. Sławomir Wojciechowski, dowódca ,,siedemnastej''.

Mistrzowie tenisa

Wszyscy żołnierze międzyrzecko-wędrzyńskiej brygady uczestniczą w zajęciach wychowania fizycznego. Poza tym w jednostce działa kilkanaście sekcji sportowych, w których mogą rozwijają swoje sportowe pasje. Odnoszą też sukcesy.

W lutym przywieźli trzy medale z dywizyjnych mistrzostw w tenisie stołowym, rozegranych w 69. Leszczyńskim Pułku Przeciwlotniczym. St. kpr. Jarosław Maćkowiak i szer. Wojciech Chwastyniak zajęli indywidualnie dwa pierwsze miejsca na podium - złoto i srebro. Drużynowo wywalczyli dla brygady brązowy medal.

Grają w siatkę, rzucają i biegają

W poniedziałek judocy z 17. WBZ wystartują w mistrzostwach WP w Gdyni.
(fot. fot. Archiwum 17. WBZ )

Na hali sportowej w Międzyrzeczu w styczniu br. rozpoczęły się brygadowe rozgrywki siatkowe. Po kilkudziesięciu meczach, w klasyfikacji punktowej na pierwszych trzech miejscach uplasowali się siatkarze z kompanii remontowej, grupy dowódczej sztabu brygady oraz kompanii logistycznej 1. batalionu piechoty zmotoryzowanej. Mecze będą trwały do 1 kwietnia.

Od kilku tygodni sekcja judoków intensywnie przygotowuje się do Mistrzostw Wojska Polskiego, które rozpoczną się w poniedziałek w Gdyni. Wśród grona startujących brygada może pochwalić się mistrzami WP, a nawet medalistą z aren międzynarodowych. Dziewięcioosobowa grupa z siedemnastej będzie reprezentować ,,Czarną Dywizję" walcząc o najwyższe miejsca na podium.

Jak zaznacza st. chor. Jacek Jackowiak - instruktor wychowania fizycznego 17 WBZ - mundurowi biegacze i pięcioboiści rozpoczęli właśnie przygotowania do zawodów. Już za kilka dni wystartują w brygadowych mistrzostwach w biegach ulicznych.