Zwycięstwo Washington Wizards. Bardzo dobry występ Gortata

AIP
MarcinGortat był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem na parkiecie.
MarcinGortat był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem na parkiecie. Mark J. Terrill
Washington Wizards Marcina Gortata pokonali Los Angeles Lakers 101:88. Polski center spędził na parkiecie ponad 34 minuty i był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem "Czarodziejów". Do 16 punktów dorzucił 10 zbiórek, dzięki czemu może pochwalić się kolejnym w tym sezonie double-double.

Dzięki wygranej Wizards wciąż zachowują szansę na miejsce w czołowej ósemce Konferencji Wschodniej i awans do play-offów. Ich bezpośredni rywale, Detroit Pistons i Chicago Bulls, przegrali swoje ostatnie mecze. - Mamy o co grać. Pistons mają trudny terminarz, Bulls też. Gramy z nimi bezpośrednie spotkania, z Detroit dwa razy. Najlepsze co możemy zrobić to wziąć los w swoje ręce i wygrać jak najwięcej meczów - zapowiadał po zakończeniu spotkania John Wall, najlepszy strzelec Wizards (22 punkty).

Po raz ostatni przeciwko "Czarodziejom" zagrał Kobe Bryant, który po sezonie kończy karierę. Kibice Lakersów w Staples Center zobaczą go już tylko cztery razy. W nocy z niedzieli na poniedziałek Bryant spisał się dobrze, zdobywając 17 punktów w 23 minuty. Jego koledzy znów jednak zawiedli i przegrali siódme z ostatnich ośmiu spotkań. - Kobe wszedł na parkiet i zdobywał punkty z palcem w nosie. To taki zawodnik, tego się nigdy nie traci. Był świetny, moim zdaniem powinien grać dalej. Nie mam pojęcia, dlaczego kończy karierę - chwalił rywala trener Wizards Randy Wittman.

Los Angeles Lakers - Washington Wizards 88:101 (27:24, 17:26, 15:27, 29:24); Indiana Pacers - Houston Rockets 104:101 (30:24, 27:23, 24:32, 23:22); Sacramento Kings - Dallas Mavericks 133:111 (25:20, 38:26, 39:33, 31:32); Golden State Warriors - Philadelphia 76ers 117:105 (32:31, 39:24, 25:24, 21:26).

Przeczytaj też:Lane poniedziałki, gdy świętowaliśmy z Falubazem