1 listopada 2019. Wiązanki, stroiki, znicze na Wszystkich Świętych - ceny, trendy, czyszczenie i pielęgnacja grobu [ZDJĘCIA STROIKÓW,ZNICZY]

Michał Korn
Michał Korn
Pani Dominika Bronka zajmuje się między innymi układaniem kompozycji kwiatowych. W tym roku na Wszystkich Świętych dominują  stroiki wykonane z dąbków lub chryzantem gałązkowych. Znajdą się również tacy, którzy nie wyobrażają sobie grobu bez margaretek. W przypadku zniczy, coraz częściej spotykane są elektryczne, zasilane bateriami.
Pani Dominika Bronka zajmuje się między innymi układaniem kompozycji kwiatowych. W tym roku na Wszystkich Świętych dominują stroiki wykonane z dąbków lub chryzantem gałązkowych. Znajdą się również tacy, którzy nie wyobrażają sobie grobu bez margaretek. W przypadku zniczy, coraz częściej spotykane są elektryczne, zasilane bateriami. Mariusz Kapała
1 listopada. Jakie wiązanki i stroiki i znicze na Wszystkich Świętych wybrać? Czym udekorować grób? Postawić na intuicję czy skupić się na bardziej stonowanych aranżacjach? Jakie obecnie panują trendy? Czym się kierować, aby estetycznie udekorować grób?

1 listopada 2019: wiązanki, stroiki, kwiaty

Postawić na wiązanki, czy stroiki? A może wystarczą same znicze lub zwykłe kwiaty? Każdy, kto odwiedza groby bliskich pragnie pięknie je przystroić. Może w jakimś stopniu jest to spowodowane nie tylko tradycją, czy kwestią estetyki, ale także tym, by miejsce, w którym spoczywają bliscy naszemu sercu, miało choć z odrobiny domowego ciepła, uroku.

Trwa głosowanie...

Wszystkich Świętych 2019. Ile w tym roku wydasz na znicze, kwiaty i pielęgnacje grobów?

Na grób przynosimy kwiaty, czasem całe ich naręcza. Skrupulatnie dobieramy ich kolor, szukamy tych najpiękniejszych, silnych, które przez kilka kolejnych dni będą dzielnie walczyły ze zmienną, kapryśną pogodą. Zapalamy znicz, który w naszej kulturze symbolizuje pamięć oraz wieczność. Ogień, to także symbol życia, a właściwie jego kruchości, przemijalności. Płomień świecy, tak jak nasze życie, wypala się i gaśnie w ciszy…

Dla starożytnego filozofa, Heraklita z Efezu, ogień był symbolem zmienności, powstawania i ginięcia. Bo i takie jest ludzkie życie – rodzimy się, przez lata kształtujemy, uczymy, zmieniamy, by u schyłku dobrnąć do przystani… Śmierć ma jednak nie tylko jednostkowe znaczenie. Nabiera bowiem znaczenia także w szerszym kontekście, w kontekście społecznym - człowiek nawet najbardziej pogodzony ze śmiercią umiera w spokoju, nie ma poczucia sensu swojego odejścia ze świata. Sensu śmierci przydaje dopiero wspólnota, w której żyje.

Wszystkich Świętych 2019. W tym roku na pielęgnacje grobów, znicze czy wiązanki wydamy średnio od 50 do nawet 200 zł.Co kupujemy na groby bliskich:

1 listopada 2019. Ceny zniczy, kwiatów i wiązanek na Wszystk...

1 listopada 2019: Wiązanki na Wszystkich Świętych - wzory

Piękne bukiety, wiązanki, wieńce, którymi przyozdabiamy groby naszych bliskich na stałe wdarły się do naszej kultury. W jednym sezonie przeważa czerwień, w kolejnym na kwiecistym topie jest np. fiolet, raz królują lilie, innym razem - róże, chryzantemy, goździki.

1 listopada 2019: Stroiki na Wszystkich Świętych można zrobić samodzielnie

Stroik na grób możemy przygotować samodzielnie - wystarczy gąbka florystyczna i odrobina kleju, którym przytwierdzimy dekoracje. A dekoracją mogą być nie tylko barwne kwiaty, ale także liście, gałązki drzew, szyszki czy nawet mech. Wyobraźnia nie zna granic! Jeśli jednak nie czujecie się mistrzami w sztuce florystycznej, inspiracji lub gotowych bukietów, stroików poszukajcie w kwiaciarni.

Zobacz również: Co kupujemy na groby bliskich:

Wiązanki na 1 listopada 2019 - specjaliści radzą

Pamiętajcie jednak, że wybór pięknych wiązanek na 1 listopada, a także lampionów jest w kwiaciarniach tak duży, że czasami warto postawić na umiar, by nie przesadzić z nagrobnymi dekoracjami. Czasami warto też poprosić o radę pracownika kwiaciarni, który na pewno pomoże nam dobrać wiązankę lub sporządzi taką, o jakiej marzymy. Literatura, sztuka malarska, rzeźba bardzo wiele miejsca poświęca fenomenowi śmierci. Jest to także przyczynek do stwierdzenia, iż to właśnie ta chwila, chwila śmierci i jej świadkowie decydują o tym, jaka pamięć przetrwa o zmarłej osobie.

Na cmentarzach i wokół nich już panuje duży ruch. Wielu z nas zawczasu odwiedza groby bliskich, by przygotować je na ten wyjątkowy dzień. Wiele rodzin dokonuje już teraz niezbędnych zakupów - kwiecistych dekoracji, ozdób, zniczy, które upiększą mogiły.

Dekoracja grobu na Wszystkich Świętych 2019. Trendy

Zacznijmy od tego, że stawiamy na praktyczność, a przy tym oszczędność. Coraz częściej decydujemy się na stroiki wykonane ze sztucznych kwiatów. Większość ludzi wybiera takie rozwiązanie, ponieważ wiązanka wytrzyma dłużej. Jeśli chodzi o kwiaty, to tradycyjni klienci wybierają dąbki lub chryzantemy gałązkowe. Znajdą się też tacy, którzy nie wyobrażają sobie grobu bez margaretek.

POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

22 lata temu do Gorzowa przyjechał Jan Paweł II

1 listopada 2019. Dekoracja grobu na Wszystkich Świętych. Kolory i wzory wiązanek

Każdy preferuje swoje ulubione kolory i wzory, do których z reguły kwiaciarnie się dostosowują. Wiązanka czy stroik przygotowana jest w zależności od preferencji klienta. Klienci często decydują się na kompozycje kwiatowe w kolorach bordo, „brudnego” różu, zieleni, fioletu oraz beżu. Jeżeli chodzi o kształty wiązanki, to nadal modne pozostają obowiązujące od kilku lat kompozycje kwiatowe w kształcie krzyży, rombu, czy wydłużane w kształcie łezki. Z reguły przeważają kompozycje o stonowanych kolorach. Bardzo dobrze przyjęły się stroiki i bukiety w odcieniach niebiesko-szarych, waniliowych, a nawet czarnych. Wśród kwiatów przeważają ponadczasowe róże, eleganckie magnolie i kalie oraz wszechobecne 1 listopada chryzantemy. Nowoczesna kompozycja kwiatowa nie może obejść się bez dodatku suszu, juty czy rattanu.

Czym się kierować, aby było estetycznie?

Chryzantemy, a może eleganckie róże? Jakie są trendy? W kwiaciarniach wybór wiązanek, bukietów i zniczy jest niezwykle bogaty. Trzeba jednak pamiętać, że podstawową zasadą jaką powinniśmy się kierować przy dekoracji grobu jest... umiar. Ta zasada dotyczy zarówno kwiatów, wiązanek, jak i doboru lampionów, które będziemy eksponować na mogile. Najlepiej, by wszystkie znicze były jednakowe. Decydujmy się też na jedną wiązankę i jeden bukiet w wazonie, na który złożyć się może np. cała rodzina. Dzięki temu nie ma takiego misz-maszu, a grób naszych bliskich wygląda ładnie i estetycznie.

Na cmentarzach zwykle przeważają stonowane kolory. Takie dekoracje z jednej strony nie rzucają się w oczy, a z drugiej zapewniają estetyczny wygląd udekorowanego grobu. Wielu ludzi nie wyobraża sobie również tego dnia bez chryzantem.

Wiązanki i stroiki na Wszystkich Świętych 2019. Jak estetycz...

Chryzantemy najpopularniejszym kwiatem na Wszystkich Świętych

Źródło:TVN24

1 listopada 2019: Znicze i ozdoby na Wszystkich Świętych

Już widać większy ruch wśród odwiedzających cmentarze. Jakiś czas temu modne były takie ozdoby jak mały kamień w kształcie serca z napisem „Pamiętamy” czy jednokolorowe kwiaty. Teraz ludzie częściej sięgają na przykład po figurki aniołków. Moda lubi się zmieniać.

Elektryczne znicze i kolorowe kwiaty

Jak mówią sprzedawcy, na topie są kwiaty wielokolorowe. Największą popularnością cieszą się, oczywiście, chryzantemy. Coraz większym powodzeniem cieszą się także znicze elektryczne, które mogą palić się nawet do 70 dni! Za taki z wyższej półki z wizerunkiem aniołka musimy zapłacić przynajmniej 25 zł.

Zobacz także: Bal Wszystkich Świętych czy Halloween?

Znicze elektryczne i solarne cieszą się dużym zainteresowaniem. Wybierane są o różnych kształtach i kolorach. Na czasie są też znicze w kształcie latarni. Ludzie częściej sięgają także po większe i droższe znicze. Jakiś czas temu największą popularnością cieszyły się małe, czerwone lampki. Obecnie wybierane są duże i przeźroczyste. Chętnie kupowane też są podstawki do zniczy wykonane na przykład z gipsu z podobizną aniołka czy w kształcie serca. Bardzo ładnie wyglądają one na grobach i sprawiają, że pomnik się nie brudzi.

Wszystkich Świętych. Co zrobić zanim udekorujemy grób?

Do czystości nagrobków naszych bliskich największą uwagę przykładamy właśnie teraz, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Złotą zasadą jest ta, żeby obić to regularnie. Dzięki temu na bieżąco możemy obserwować stan pomnika i kontrolować czy nie dzieje się z nim nic złego.

Wszystkich Świętych coraz bliżej. Niektórzy już teraz udają się na zakupy i widać to po wzmożonym ruchu w sklepach i na cmentarzach. Jak prezentują się aktualne ceny zniczy na zielonogórskim cmentarzu? Zobaczcie. Coraz większym powodzeniem na cmentarzach cieszą się znicze elektryczne, które mogą palić się nawet do 70 dni! Za taki z wyższej półki z wizerunkiem aniołka musimy zapłacić przynajmniej 25 zł. <b>Znicze elektryczne i solarne</b> cieszą się dużym zainteresowaniem. Wybierane są o różnych kształtach i kolorach. Na czasie są też <b>znicze w kształcie latarni</b>. Ludzie częściej sięgają także po większe i droższe znicze. Jakiś czas temu największą popularnością cieszyły się małe, czerwone lampki. Obecnie wybierane są duże i przeźroczyste. Chętnie kupowane też są podstawki do zniczy wykonane na przykład z gipsu z podobizną aniołka czy w kształcie serca. Bardzo ładnie wyglądają one na grobach i sprawiają, że pomnik się nie brudzi.Przygotowaliśmy dla was aktualny cennik zniczy na zielonogórskim cmentarzu.Zobacz również: Jaka jest różnica między dniem Wszystkich Świętych a Zaduszkami?<script class="XlinkEmbedScript" data-width="700" data-height="393" data-url="//get.x-link.pl/cdda79b0-cbfc-a2bf-e0f6-e2c3f62a2fe9,e75a62e9-ae49-356e-a884-79fd9cb12967,embed.html" type="application/javascript" src="//prodxnews1blob.blob.core.windows.net/cdn/js/xlink-i.js?v1"></script><b>POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:</b><a href="https://gazetalubuska.pl/nierusz-wszystkich-swietych-2019-wiazanki-stroiki-trendy-na-wszystkich-swietych-jak-udekorowac-grob-czym-stroic-aby-bylo/ar/13548093"><h2><b>Wszystkich Świętych 2019. Wiązanki, stroiki, trendy na Wszystkich Świętych. Jak udekorować grób? Czym stroić aby było estetycznie?</b></h2><img src="https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/5b/33/5bb608699955e_o.jpg?1538656362" width="100%"></a><center><div class="fb-like-box" data-href="https://www.facebook.com/gazlub/?fref=ts" data-width="700" data-show-faces="true" data-stream="false" data-header="true"></div></center>

Wszystkich Świętych 2018. Ceny zniczy na cmentarzu [ZDJĘCIA]

Czyszczenie grobu na Wszystkich Świętych

Szykując pomniki naszych bliskich na dzień Wszystkich Świętych powinniśmy zacząć od dokładnego czyszczenia, a dopiero później myśleć o zniczach czy wiązance. Na starcie porządkowania usuńmy z nagrobka zalegający piasek oraz liście czy inne zielone odpadki. W tym celu doskonale sprawdzi się zmiotka z delikatnym włosiem. Krok drugi to umycie pomnika ciepłą wodą.

Zabrudzenia, które nie chcą zejść, należy namaczać przez kilka minut. Bardzo istotne jest, aby nie próbować usuwać plam na kamieniu ostrymi narzędziami, np. nożykiem, bo możemy bardzo łatwo zniszczyć płytę. Problemowe są zeschnięte resztki wosku. Tu przyda się samochodowa skrobaczka do szyb, lub jeszcze delikatniejsza drewniana łopatka oraz chlorek metylenu (do kupienia np. w sklepach budowlano-remontowych).

Czyszczenie grobu na Wszystkich Świętych - usuwanie wosku

Najpierw spróbujmy delikatnie zeskrobać wosk za pomocą skrobaczki lub łopatki. Potem na plamę z wosku wylewamy niewielką ilość chlorku. Szczoteczką do rąk czyścimy zabrudzone miejsce i na koniec przecieramy je ściereczką. Z lżejszymi zabrudzeniami kamienia doskonale radzi sobie sok z cytryny. Jest on tak skuteczny, że może w wielu przypadkach zastąpić kupne środki, dlatego warto go wziąć ze sobą, gdy wybieramy się na cmentarz, aby posprzątać. Nagrobek należy na koniec obmyć ciepłą wodą i wytrzeć do sucha miękką ściereczką.

1 listopada 2019. Ceny stroików i wiązanek na Wszystkich Świętych

W przypadku wiązanek i stroików naprawdę wybór w kwiaciarniach jest ogromny. To samo tyczy się kwiatów. Ceny są również bardzo rozmaite, ale mogę się już zaczynać od 35 złotych do nawet 200 złotych za stroik. Wszystko zależne jest od wielkości i układu kwiatów. Jeśli jednak chcemy aby ozdoba była wykonana zgodnie z naszymi preferencjami wówczas możemy zapłacić nieco więcej.

1 listopada 2019. Ceny zniczy i wiązanek

Najtaniej znicze kupimy w marketach. Tam ceny zaczynają się już od kilku złotych. Zwykle jednak najładniejsze znicze dostaniemy właśnie w kwiaciarniach oraz specjalnych stoiskach przy cmentarzach. Za większe lampiony możemy zapłacić 20-30 złotych. Jeśli interesuje nas duży znicz, wówczas możemy może spotkać się z przedziałem cenowym od 40 do nawet 100 złotych. Bardzo modne są także znicze elektroniczne, które potrafią się "palić" ponad dwa miesiące. Ich koszt do ok 25 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Choroby przytoczone w tym artykule nie są niecodzienne. Poza ogromnymi pokładami siły i hartu ducha potrzebnymi do walki z często bolesną chorobą, pacjenci borykający się z rzadkim syndromem muszą jeszcze wykrzesać z siebie choć odrobinę mocy, by walczyć z ludzkimi uprzedzeniami, brakiem akceptacji i przede wszystkim niedostatkiem wiedzy wśród otaczającego ich społeczeństwa.Poznajcie jedne z najniebezpieczniejszych chorób i zaburzeń.Zobacz również: Zespół Moebiusa - choroba, która nie pozwała się uśmiechaćŹródło:Dzień Dobry TVNPOLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Masz te objawy? To może być nowotwór

To jedne z najgroźniejszych i najrzadszych chorób. Ludzie ci...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup najtaniej

OnePlus

OnePlus 10T 5G 16/256GB Czarny

3 381,33 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 12 Pro 128GB Grafitowy Graphite

4 149,00 zł

kup najtaniej

Xiaomi

Xiaomi 12 5G 8/128GB Szary

2 499,00 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 13 Pro Max 128GB Mocny Grafit

5 569,00 zł

kup najtaniej

Apple

Apple iPhone 13 Mini 128GB Alpejska zieleń

3 290,00 zł

kup najtaniej

Motorola

Motorola G62 4/128GB Szary

895,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie