117 tys. Lubuszan rozpoczyna ferie. To powinniście wiedzieć

  117 tys. Lubuszan rozpoczyna ferie. To powinniście wiedzieć

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Miłkowski

  Gazeta Lubuska

  117 tys. Lubuszan rozpoczyna ferie. To powinniście wiedzieć
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Pixabay.com

  Lubuskie jest jednym z pięciu województw, w których od 14 do 27 stycznia uczniowie będą mieli ferie zimowe. Do tego okresu przygotowane są już wojewódzkie służby.
  - Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem – mówi wojewoda Władysław Dajczak. Po tragedii w escape roomie w Koszalinie zarządził kontrole wszystkich miejsc rekreacji – placów zabaw, parków linowych itd.

  - Na drogach będzie zdecydowanie większa liczba policjantów. Będą kontrole trzeźwości, prędkości, stanów technicznych pojazdów – zapowiada insp. Krzysztof Sidorowicz, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wlkp.

  - My będziemy prowadzić kontrole we wszystkich formach wypoczynku – mówi z kolei bryg. Patryk Maruszak, komendant wojewódzki straży pożarnej. Strażacy będą organizować dzieciom pogadanki i warsztaty, które przybliżą, z jakimi zagrożeniami można się spotkać podczas ferii.

  Do ferii przygotowany jest także Wojewódzki Inspektorat Transportu Ruchu Drogowego, który będzie kontrolował autokary wiozące dzieci i młodzież na wypoczynek. - Jest wyznaczony stały punkt, gdzie nawet dzień przed wyjazdem każdy przewoźnik może przyjechać i dokonać dokładnego przeglądu stanu technicznego – mówi Bogdan Trzpis. Punkt jest w Gorzowie przy siedzibie inspekcji (ul. Teatralna 30), ale – po zgłoszeniu - inspektorzy przyjadą też do każdej zgłoszonej miejscowości w Lubuskiem. Wystarczy zadzwonić pod numer 95 722 55 113.

  Czytaj też: Dni wolne od pracy w 2019 r. Sprawdź, kiedy wypada długi weekend i jak zaplanować urlop

  - Zwróciłam się z prośbą do wszystkich dyrektorów, by uczulili uczniów, aby bezpiecznie spędzali czas w domach – mówi z kolei Ewa Rawa, lubuski kurator oświaty.

  - Jeśli rodzic ma wątpliwości, czy kolonie, półkolonie lub obóz, na który zapisuje dziecko, zostało zgłoszone, może zadzwonić do nas lub do kuratorium i się upewnić. Naszym zadaniem jest skontrolowanie wszystkich obiektów. Sprawdzamy przygotowanie obiektów pod względem warunków zamieszkania, bloków żywieniowych, warunków sanitarnych, terenu dookoła placówki, możliwości rekreacji, pierwszej pomocy – dodaje Dorota Konaszczuk, lubuski inspektor sanitarny.

  W sobotę 12 stycznia kuratorium uruchamia alarmowy numer 784 675 096, pod który będzie można zgłaszać niepokojące zdarzenia w trakcie trwania wypoczynku.

  Telefon do sanepidu: 95 722 60 57.

  Czytaj też: Zobacz terminy ferii zimowych 2019 dla wszystkich województw


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Małe Mądrale odc.4

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia