2015 r. w sporcie, czyli sprintem przez 12 miesięcy
2/13
STYCZEŃ...

STYCZEŃ
Austriak Stefan Kraft wygrał Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch (na zdjęciu) był dziesiąty.

3/13
LUTY...

LUTY
Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce ręcznej zajęła trzecie miejsce w mistrzostwach świata w Katarze. W meczu o brąz nasi szczypiorniści pokonali Hiszpanię 29:28.

4/13
MARZEC...

MARZEC
Mateusz Kieliszkowski z Chlebowa wywalczył tytuł trzeciego siłacza świata na najbardziej prestiżowych zawodach - Arnold Strongman Classic, które odbywały się w Columbus w stanie Ohio. Lubuszanin jest pierwszym Polakiem, który stanął na podium rywalizacji zawodowców.

Kacper Frątczak z Akademii Sportów Walki Knockout Zielona Góra (na zdjęciu) zdobył Puchar Świata w Dublinie. Kick bokser rywalizował w formule full contact, kat. pon. 81 kg.

Weronika Nowakowska-Ziemniak wywalczyła srebrny (sprint) i brązowy medal (wyścig pościgowy na 10 km) mistrzostw świata w biathlonie. Zawody odbyły się w Kontiolahti (Finlandia).