40 tys. złotych za filmik nagrany smartfonem? Ten konkurs potrwa jeszcze tylko tydzień

Materiał informacyjny Huawei
Co zrobić, żeby mieć szanse na wygraną? Wystarczy zgłosić swój film lub zdjęcie, zrobione smartfonem marki Huawei. Do wyboru jest 8 kategorii – 2 wideo i 6 fotograficznych. Na zwycięzców konkursu HUAWEI XMAGE Awards 2023 czeka łącznie 59 nagród pieniężnych, w tym 3 główne po 10 000 dolarów oraz kilkadziesiąt nagród rzeczowych, takich jak m.in.: smartfon HUAWEI P60 Pro, smartwatche z serii HUAWEI Watch 4 czy słuchawki HUAWEI FreeBuds 5i. Warto się pospieszyć, bo prace można przesyłać jedynie do wtorku 15 sierpnia 2023 r.

- Zachęcam wszystkich amatorskich twórców do spróbowania swoich sił i wzięcia udziału w konkursie. A jak zwiększyć swoje szanse na wygraną? Postaw na wideo! W tej chwili w kategoriach filmowych jest znacznie mniejsza konkurencja niż w tych fotograficznych, więc szansa na zostanie wyróżnionym jest znacznie wyższa. Szczególnie warta uwagi jest kategoria „Akcja” – może to być krótki materiał typu rolka, który pokazuje ciekawe wydarzenie z Twojego życia. Co inspirującego robisz? Pokaż to! Skoro i tak tworzysz rolki, a potem je publikujesz, czemu nie zgłosić takiego materiału do konkursu? Podziel się swoją pasją ze światem i pokaż, że smartfon Huawei to idealny towarzysz w tworzeniu niesamowitych treści wideo – mówi Piotr Twardowski, juror polskiej edycji XMAGE Awards 2023.

Kategorie konkursowe

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 15 sierpnia 2023 r., do godz. 18.00 przesłać zdjęcia lub filmy, które zostały wykonane smartfonem Huawei, ale wcześniej nie zdobywały nagród w innych konkursach. Można tego dokonać na stronie: https://consumer.huawei.com/pl/community/xmage-awards/.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Jeden uczestnik może łącznie wysłać do 30 zgłoszeń. Do wyboru jest aż 8 kategorii konkursowych, w tym 2 filmowe:

  1. AKCJA – maks. 30 sekundowy materiał, pokazujący ciekawe wydarzenie z Twojego życia,
  2. STORYTELLING – opowiedz historię, która zainspiruje świat; film krótkometrażowy do 5 minut / film długometrażowy 5–30 minut,

oraz 6 fotograficznych:

  1. NIGHT WALK – gdy zajdzie słońce, spróbuj uchwycić światło ukryte w ciemności,
  2. PORTRET – wyraź siebie lub swojego bohatera za pomocą tylnego lub przedniego aparatu,
  3. SZTUKA i MODA – jako znakomite formy wyrażania siebie. Uchwyć chwilę, która Cię inspiruje,
  4. OUTDOOR – pokaż, co znaczy dla Ciebie przebywanie poza domem,
  5. HELLO LIFE! – pokaż inspirujący, zaskakujący lub emocjonalny moment ze swojej codzienności,
  6. STORYBOARD – seria od 3 do 9 zdjęć, które opowiadają jakąś historię.

Cenne nagrody w polskiej edycji

Zgłoszone filmy i zdjęcia zostaną poddane weryfikacji, a następnie ocenione przez polskie Jury, które wybierze po 1 lokalnym zwycięzcy z każdej kategorii i zwycięzcę głównego. W skład Jury wchodzić będzie 10 osób, w tym Agnieszka Ewa Giętkowska – fotografka, zwyciężczyni polskiej edycji Next Image 2022, oraz Piotr Twardowski – twórca kreatywnych filmów reklamowych. Ogłoszenie polskich wyników nastąpi 8 września 2023 roku.

Autor(-ka) najlepszej pracy w Polsce sięgnie po smartfon HUAWEI P60 Pro, zwycięzcy kategorii Portret i Night Walk otrzymają nowe smartwatche z serii HUAWEI Watch 4, a laureaci pozostałych kategorii słuchawki HUAWEI FreeBuds 5i. Te lokalne nagrody rzeczowe zostaną przekazane w postaci bonów uprawniających do zakupu wygranych produktów za symboliczne 1 zł.

Podwójna szansa na wygraną

Wszystkie prace zgłoszone do lokalnych konkursów (w tym do polskiej edycji) zostaną ponownie ocenione przez międzynarodowe Jury. Najlepsze z nich dostaną się do globalnego finału, który zostanie rozstrzygnięty 30 września br. Trzech zwycięzców światowego finału konkursu otrzyma nagrody główne w wysokości 10 000 dolarów. W każdej z 8 kategorii tematycznych Jury wyłoni po 3 najlepsze prace, a ich autorzy otrzymają po 1500 dolarów. A na 27 laureatów drugich miejsc czeka po 1000 dolarów. Dodatkowo dla 5 wyróżnionych zdjęć lub filmów zostaną przyznane nagrody po 500 dolarów.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie Społeczności Huawei: https://consumer.huawei.com/pl/community/details/topicId_84843/.

***

Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat Huawei Consumer BG, śledź nas na:
Facebook: https://www.facebook.com/HuaweimobilePL
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobilepl
YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiPolska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: 40 tys. złotych za filmik nagrany smartfonem? Ten konkurs potrwa jeszcze tylko tydzień - Strefa Biznesu

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska