reklama

500 PLUS zniknie. Świadczenie 500 plus. To ostatnie wypłaty 500 plus?! Do kiedy 500 plus będzie wypłacane? [06.12.2019]

oprac. (sndr)Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (13 zdjęć)
Program 500 plus cieszy się dużą popularnością i korzysta z niego wielu Polaków. Mówi się, że program 500 plus odmienił życie wielu polskich rodzin. Początkowo mówiono o tym, że od marca 2020 roku 500 plus dla niektórych osób będzie wstrzymane. Teraz mówi się, że rząd nie ma już pieniędzy ani na 500 plus ani na tzw. trzynastki dla emerytów. Powodem ma być uszczuplenie budżetu o 7 miliardów złotych. Czy znajdą się pieniądze na świadczenia 500 plus oraz na trzynastki dla emerytów? Kto może nie dostać już 500 plus od marca 2020 roku?

Program świadczeń 500 plus pod jakąkolwiek postacią zawsze ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Wielu osobom nie podobał się już pierwszy pomysł wypłacania świadczenia 500 plus od drugiego dziecka. Temat wypłacanych pieniądzy w wysokości 500 zł wracał na tapetę wraz z kolejnymi jego zmianami i modyfikacjami: gdy okazało się, że 500 plus otrzymają wszystkie dzieci (do 18. roku życia), emeryci oraz niepełnosprawni.

Obecnie eksperci biją na alarm, że jedno ze świadczeń 500 plus szybciej się skończy niż się zaczęło. Ludzie mogą być rozgoryczeni takim stanem rzeczy. Kto może stracić 500 plus?

Trwa głosowanie...

Czy uważasz, że dodatek dla niepełnosprawnych powinien wynosić więcej niż 500 zł?

500 PLUS będzie znikać rok po roku. Kto straci 500plus?

Utrata przyznanego 500 plus dotknie wielu osób. Jak wyjaśniają eksperci na tę chwilę, osoby pobierające świadczenie 500 plus na dzieci mogą być spokojne - nic nie wskazuje na to, abym miały stracić dodatkowe dla domowego budżetu 500 złotych w najbliższym czasie.

Prognozy ekspertów nie są jednak już tak korzystne dla innej grupy społecznej pobierającej 500 PLUS. O kim mowa? O osobach niepełnosprawnych.

Czy jest możliwe, że niepełnosprawni stracą świadczenie 500 plus?

1000 plus zamiast 500 plus? A kto to sfinansuje? Biznes boi ...

Wiele osób otrzymujących 500 plus dla niepełnosprawnych już w marcu 2020 r. dostanie niższe świadczenie lub je straci

- alarmuje Rzeczpospolita

Dowiedz się, co jest powodem utraty 500 plus.

Kto dostanie 500 PLUS? Poznaj kryteria 500 PLUS dla niepełnosprawnych

Czy ustawa mówiąca o przyznaniu świadczenia 500 plus dla niepełnosprawnych to bubel? Na penwno ma ona sporo nieścisłości, dlatego też wokół tej ustawy jest coraz większy szum.

Trwa głosowanie...

Czy popierasz program 500 PLUS?

Projekt 500 plus dla niepełnosprawnych zakładał, że świadczenie w wysokości 500 zł przyznawane będzie osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji.

I chociaż pozornie jest to jedyny wymóg, by móc otrzymać 500 plus dla niepełnosprawnych to okazuje się, że są jeszcze inne wytyczne, czy nawet bariery, o których wie niewiele osób.

  • 500 plus przyznawane będzie osobom, których dochód nie przekracza 1100 zł
  • 500 plus otrzymają osoby, które ze środków publicznych nie otrzymują więcej niż 1600 zł brutto

Dlaczego ludzie będą tracić 500 PLUS?

Przeszkodą w spełnieniu tych wytycznych może być nadchodząca rewaloryzacja emerytur, do której ma dojść w marcu 2020 roku. Wysokość zapowiadanej rewaloryzacji emerytur to 3,24%.

500 PLUS z podwyżką? Rząd nie wyklucza waloryzacji świadcze...

Czyli: osoby, które dziś spełniają kryterium dochodowe i otrzymują 500 plus mogą je stracić w marcu 2020 roku wraz z wzrostem emerytury.

Zasada 500 PLUS: o ile więcej masz, o tyle mniej dostaniesz

W przypadku osób, które przekroczą wymóg związany z posiadaniem dochodu na poziomie 1100 zł brutto ma być stosowana zasada "złotówka za złotówkę".

Co to oznancza? Oto przykłady:

  • Dochód wynosi 1200 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 400 zł
  • Dochód wynosi 1300 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 300 zł
  • Dochód wynosi 1400 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 200 zł
  • Dochód wynosi 1500 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 100 zł
  • Dochód wynosi 1600 zł brutto - świadcznie wynosić będzie 0 zł

Osoby, które obejmie rewaloryzacja rent i emrytur będą mogły otrzymywać zmniejszone świadczonie lub je utracić.

Nowe 500 plus. Prezydent Andrzej Duda zdecydował o podwyżka...

500 plus zamieni się w 600 plus?

Coraz częściej mówi się też o tym, że 500 plus traci na swojej wartości. Powodem jest wysoka inflancja. W następnym roku ma być jeszcze wyższa i ma wynieść aż 3 proc. Co za tym idzie? Korzyści z 500 plus będą znacznie mniejsze dla beneficjentów programu niż w momencie jego rozpoczęcia.

Dlatego też pojawia się pytanie, czy jest możliwość rewloryzacji programu 500 plus. Okazuje się, że w 2020 roku do podwyższenia świadczenia 500 plus nie dojdzie. Możliwe natomiast, że w 2021 roku świadczenie 500 plus będzie wyższe. Powodem ma być właśnie inflancja.

Coraz wyższe ceny na sklepowych półkach szczególnie dotykają najuboższych. Zdrożały najbardziej podstawowe produkty, a tych w ich koszyku jest najwięcej.

Na ten moment wiadomo, że na 2020 rok na program 500 plus zarezerwowano w budżecie kwotę w wysokości 40 mld złotych.

Waloryzacja świadczenia 500 plus dla dzieci w 2021 nie jest pewna, chociaż coraz częściej podnoszona jest ta kwestia, że w związku z szalejącymi cenami na sklepowych półkach świadczenie to również powinno być większe.

Rodzina 500 Plus. Dane z ministerstwa

Jak podaje ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, projekt 500 plus "przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet". Na stronie ministerstwa widnieje też informacja, że 500 plus "pozwala na poprawę jakości życia wszystkich polskich rodzin mających dzieci na utrzymaniu i stanowi dopełnienie kompleksowej polityki państwa wobec rodzin".

Zamiast 500 plus jednym dać 400 plus, a drugim 600 plus

Program 500 plus wciąż jest szeroko komentowany przez społeczeństwo oraz ekspertów. Główny ekonomista banku Pekao SA zaproponował, by nie rozdawać wszystkim po równo 500 plus. Uważa, że dobrą decyzją byłoby, gdyby 600 plus otrzymywały osoby pracujące, a 400 plus osoby, które nie pracują. Zgadzacie się z taką wizją projektu 500 plus?

Trwa głosowanie...

Czy jesteś za tym, aby nastąpiła podwyżka 500 zł

Nowe 500 PLUS. Rząd planuje nowy program 500 plus

Pod hasłem nowe 500 pluskryje się nowa wysokość opłat za ZUS dla małych przedsiębiorców. Czyli tzw. mały ZUS, który miałby już obowiązywać od 1 stycznia. 500 plus dla przedsiębiorców to jedna ze zmian, na którą wiele osób już czeka od dawna. Wciąż trawają prace nad tym projektem. Więcej szczegółów tego projektu - 500 plus dla przedsiębiorców - będzie znanych niebawem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

WIDEO: 500 plus dla emerytów i osób niepełnosprawnych500 PLUS dla emerytów i niepełnosprawnych. ZUS i KRUS już ro...WIDEO:Sejm uchwalił 500+ dla niepełnosprawnych z poprawką PO zakładającą niewliczanie emerytur i rent do kwoty uprawniającej do świadczenia

źródło: Sejm/x-news

WIDEO: 500 plus, to musisz wiedzieć

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 334

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
6 grudnia, 20:04, dostajemy 500 plus i co?:

Do tych co plują jadem i że patola tylko dostaje 500 plus. My pracujemy, tylko w mojej pracy jest ok. 10 rodziców w podobnym wieku, państwowe przedszkole kosztuje ok. 500 zł miesięcznie... nie pijemy, nie szastamy kasą. Od urodzenia dziecka sytuacja materialna oczywiście się pogorszyła, były pieluchy, mleko, co miesiąc większe ubranka, buty i tak Od kilku lat to trwa. Z głodu nie umarliśmy ale nie było nas stać na wiele. Z 500 zł szał nie ma ale spokojniej doczekujemy 10. Jak słucham komentarzy typu 20 latek mówi mi, że płaci mi na dziecko to nie wiem czy się śmiać, płakać czy walnąć w łeb. Mnie nie stać na wyjście do kina, teatru czy imprezę, zresztą nie mam czasu na takie rzeczy. W każdym cywilizowanym kraju wspiera się rodziny. Przeżyliśmy długo bez 500 plus i daliśmy radę i pewnie jak zabiorą to też damy, ale jak cofnę się pamięcią... wyprawka 1000 wystarczyła na tani wózek i łóżeczko z pościelą. Trzeba było kupić nosidełko, fotelik no bo jak dojechać do lekarza mieszkajac na wsi? Ubranka, co chwilę coś. Same szczepienia 1 tyś. Nie chcieliśmy ryzykować z samymi refundowanymi gorszej jakości (skutki uboczne) mogło by się obejść, ale tylko rodzic zrozumie, że nie igra się ze zdrowiem własnego dziecka. Myślę, że gdybyśmy wtedy dostawali te 500 na pewno mielibyśmy teraz mniej siwych włosów. Nie zmienia to faktu, że uważam, iż priorytetem powinna być pomoc niepełnosprawnym, a potem my. My możemy zapierdzielać na nadgodzinach - matki niepełnosprawnych dzieci nie. Trochę empatii ludzie... mniej jadu, nikomu nie życzę niepełnosprawności, ale jak będziecie mieli własne dzieci to zobaczycie.

Bardzo trafna wypowiedź. Popieram

N
Nero

MOIM ZDANIEM 500 TYLKO DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH I DLA DZIECI RODZICÓW PRACUJĄCYCH

Z
Zosia

W niemczech jest 280 euro plus na dziecko. Korzystają Niemcy , Turki i Polacy. No ale tam nie ma komunizmu medialnego i sraki ha ,ha . Tusk i PO opodatkowali emerytury Polakom.W żadnym normalnym kraju nie ma takiego podatku tylko w polsce. We Francji wojna domowa. A polskim baranom pasuje wszystko. Głupie polskie komuchy PO

E
Ewa

Gazetę Lubską opłacają ci sami co Wybobrczą w Warszawie. To gówna za pieniądze Niemców do siania propagandy w polsce dla PO. 90 % mediów w polsce są niemieckie . Niemcy są sponsorami tych brukowców

G
Gość
6 grudnia, 18:11, Jajacek:

Dość 500 plus dla patusów!

Połowę mózgu ci słońce wypaliło a drugą połowę woda wypłukała.

G
Gość
4 grudnia, 7:39, Violetta:

500plus tylko i wylacznie dla osób niepelnosprawnych.Rodzice dzieci zdrowych do PRACY!

4 grudnia, 15:12, Gość:

O tak !!!!

5 grudnia, 13:03, Gość:

ZGODA -- RODZICE DZIECI DO PRACY A PANSTWO POMOŻE DZIECIOM W INNEJ FORMIE, I BĘDĄ PIENIADZE DLA EMERYTOW I INWALIDÓW .

5 grudnia, 16:34, Aga:

Rodzice dzieci niepełnosprawnych won do pracy! Na co liczycie? Kto ma wasze chore potomstwo utrzymywać?

Socjopatka po lobotomii. Szkoda że cię mamusia nie usunęła.

A
A

Moja teściowa porusza się sama i należy jej się 500 i według mnie to jest nie sprawiedliwe według osób niepełnosprawnych totalna porażka dla rządu najpierw niech sprawdza komu dają te grupy ja choruje na padaczke mam ataki nie mogę podjąć pracy nie mam za co żyć a zuz mi nie przyznał renty a tacy ludzie dostają porażka

d
dostajemy 500 plus i co?

Do tych co plują jadem i że patola tylko dostaje 500 plus. My pracujemy, tylko w mojej pracy jest ok. 10 rodziców w podobnym wieku, państwowe przedszkole kosztuje ok. 500 zł miesięcznie... nie pijemy, nie szastamy kasą. Od urodzenia dziecka sytuacja materialna oczywiście się pogorszyła, były pieluchy, mleko, co miesiąc większe ubranka, buty i tak Od kilku lat to trwa. Z głodu nie umarliśmy ale nie było nas stać na wiele. Z 500 zł szał nie ma ale spokojniej doczekujemy 10. Jak słucham komentarzy typu 20 latek mówi mi, że płaci mi na dziecko to nie wiem czy się śmiać, płakać czy walnąć w łeb. Mnie nie stać na wyjście do kina, teatru czy imprezę, zresztą nie mam czasu na takie rzeczy. W każdym cywilizowanym kraju wspiera się rodziny. Przeżyliśmy długo bez 500 plus i daliśmy radę i pewnie jak zabiorą to też damy, ale jak cofnę się pamięcią... wyprawka 1000 wystarczyła na tani wózek i łóżeczko z pościelą. Trzeba było kupić nosidełko, fotelik no bo jak dojechać do lekarza mieszkajac na wsi? Ubranka, co chwilę coś. Same szczepienia 1 tyś. Nie chcieliśmy ryzykować z samymi refundowanymi gorszej jakości (skutki uboczne) mogło by się obejść, ale tylko rodzic zrozumie, że nie igra się ze zdrowiem własnego dziecka. Myślę, że gdybyśmy wtedy dostawali te 500 na pewno mielibyśmy teraz mniej siwych włosów. Nie zmienia to faktu, że uważam, iż priorytetem powinna być pomoc niepełnosprawnym, a potem my. My możemy zapierdzielać na nadgodzinach - matki niepełnosprawnych dzieci nie. Trochę empatii ludzie... mniej jadu, nikomu nie życzę niepełnosprawności, ale jak będziecie mieli własne dzieci to zobaczycie.

J
Jajacek

Dość 500 plus dla patusów!

B
Babcia z dziadkiem

Kiedy zwrot podatku od rent i emerytur?

U
Ups
3 grudnia, 22:58, Gość:

PATOLOGIA bluźni na ulicy w domu do własnych dzieci i w komentarzsch nie potrafią kulturalnie się wypowiadać A ,DO NAUKI - I DO ROBOTY LENIE!!!

Do roboty nie pójdą i ich dzieci też nie będą nauczone pracy, bo po co ja państwo im da.

H
Heh
4 grudnia, 15:10, Pracująca:

A może 500 dla nierobów? Po co pracować? Rząd da...

I opieka dorżuci :)

S
Seniorzy

Renty i emerytury bez podatku od kiedy PYTAMY ??!

G
Gość

PiS dopadł do koryta na następne 4 lata więc może spokojnie zabrać 500 a na rok przed kolejnymi wyborami znów zamydli oczy obiecankami.

G
Gość

KTO UŻYWA INWEKTYW WOBEC-- INNYCH OSÓB POWINIEN , NIC NIE DOSTAĆ.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3