Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

750 tys. zł od Unii Europejskiej na współpracę Uniwersytetu Zielonogórskiego z lokalnym przemysłem

(kali)
Uniwersytet Zielonogórski zaprosi do siebie 150 pracowników firm na szkolenia z zakresu programowania, grafiki komputerowej, administrowania sieciami komputerowymi, analizy danych (fot. Tomasz Gawałkiewicz)
Uniwersytet Zielonogórski zaprosi do siebie 150 pracowników firm na szkolenia z zakresu programowania, grafiki komputerowej, administrowania sieciami komputerowymi, analizy danych (fot. Tomasz Gawałkiewicz)
Naukowcy do firm, pracownicy zakładów na uczelnię - to pomysł na bliższą współpracę Uniwersytetu Zielonogórskiego z lokalnym przemysłem.

Wspólny projekt ,,Zróbmy coś razem” już ruszył i potrwa do końca czerwca 2010 roku. Pierwsi pracownicy dydaktyczno-naukowi Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji**UZ zostali już oddelegowani do firm. Dr**Jarosław Gramacki przez trzy miesiące będzie pracował w Elektrociepłowni**Zielona Góra S.A. A dr Przemysław Prętki w AB Foods Polska sp. z o.o.** w Nowej Soli.

 - Gdyby nie ten projekt, nie miałbym możliwości dokładnego poznania całego ciągu produkcji energii - przyznaje dr Gramacki. - Odbywam staż w najnowszej części bloku gazowo-parowego i uczestniczę w przygotowaniach Elektrociepłowni do ważnej inwestycji, w wyniku której zniknie stara część węglowa.

 - Słowa staż jest tu nieadekwatne. To ścisła współpraca. My dzięki temu, że mamy u siebie dra Prętkiego - podkreśla dyrektor finansowy AB Foods Polska w Nowej Soli Grzegorz Żołędziewski.- Wiem, że jeszcze ośmiu adiunktów ma trafić do firm. Najchętniej zaprosilibyśmy ich wszystkich do nas.

Współpraca będzie też polegać na tym, że Uniwersytet Zielonogórski zaprosi do siebie 150 pracowników firm na szkolenia z zakresu programowania, grafiki komputerowej, administrowania sieciami komputerowymi, analizy danych itp. Specjalne szkolenia przewidziano też dla 20 pracowników Wydziału Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji.

- Nie jest to pierwszy projekt, który Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej realizuje wspólnie z UZ - dodaje wiceprzewodniczący OPZL, prezes Lumelu Wiesław Ocytko. - Zawsze korzyści są obopólne.

Rektor UZ prof. Czesław Osękowski zapewnia, że takich projektów będzie jeszcze więcej, a dobrą okazją do ich powstawania będzie uruchomienie Parku Naukowo-Technologicznego.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska