MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bryg. Paweł Hryniewicz oficjalnie komendantem żarskich strażaków! Tak wyglądało jego zaprzysiężenie

Aleksandra Łuczyńska
Aleksandra Łuczyńska
Bryg. Paweł Hryniewicz oficjalnie mianowany komendantem KP PSP w Żarach
Bryg. Paweł Hryniewicz oficjalnie mianowany komendantem KP PSP w Żarach Aleksandra Łuczyńska
Bryg. Paweł Hryniewicz oficjalnie powołany na komendanta KP PSP w Żarach. Przez kilkanaście lat był zastępcą u boku innych komendantów.

Bryg. Paweł Hryniewicz, dotychczasowy zastępca komendanta, po odejściu Mariusza Morawskiego, pełnił obowiązki szefa żarskiej komendy. St. bryg. Janusz Drozda Lubuski Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, powołał brygadiera P. Hryniewicza na stanowisko komendanta w czwartek, 11 kwietnia. Mł. kpt Paweł Brela, który był rzecznikiem prasowym, będzie pełnił obowiązki zastępcy komendanta.

P. Hryniewicz jako zastępca komendanta był zaangażowany w sprawy związane z budową i będzie kontynuował swoją pracę w tym zakresie do przyszłego roku, gdy zostanie otwarta nowa siedziba strażaków. Jak podkreślił, trudno było mu wybrać inną drogę zawodową, bo jego dziadek był strażakiem - ochotnikiem, tata również pracował w zawodowej służbie.

Kariera w straży

Bryg. Paweł Hryniewicz jest strażakiem Państwowej Straży Pożarnej od 27 lat, w tym oficerem żarskiej komendy od 24 lat. Jest żaraninem od urodzenia, po ukończeniu I Liceum Ogólnokształcącego w Żarach im. Bolesława Prusa rozpoczął w 1997 r. służbę w Państwowej Straży Pożarnej jako student podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

W 2001 r. po ukończeniu studiów uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa, został promowany na pierwszy stopień oficerski i podjął służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żarach, w żarskiej jednostce ratowniczo gaśniczej na stanowisku starszego ratownika awansując na stanowisko dowódcy zastępu. W 2002 został przeniesiony do pełnienia służby w Wydziale Operacyjno Szkoleniowym, zajmując kolejno stanowiska inspektora, młodszego specjalisty, specjalisty, kierownika sekcji. W 2009 awansował na stanowisko Naczelnika Wydziału Operacyjno, Kontrolno – Rozpoznawczego. Z dniem 1 stycznia 2013 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żarach.

Długo był zastępcą

W 2004 r. ukończył studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego, w 2008 studia podyplomowe z zakresu informatyki na Uniwersytecie Zielonogórskim w Zielonej Górze na wydziale Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji oraz w 2015 studia podyplomowe w zakresie BHP na Politechnice Wrocławskiej we Wrocławiu na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii. Od początku służby związany był ze służbą operacyjną i kontrolno rozpoznawczą. Jest doświadczony w kierowaniu działaniami ratowniczymi w tym przy gaszeniu obiektów kubaturowych, oraz otwartych terenów leśnych i składowisk. Był zastępcą u boku trzech kolejnych komendantów.

W trakcie dotychczasowej służby wyróżniony:

  • Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę,
  • Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej,
  • Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa
  • Odznaką za zasługi dla związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
  • Odznaką Honorową PCK IV stopnia
  • Odznaką Pamiątkową Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej
  • Odznaka zasłużony Honorowy dawca Krwi.

Czytaj też:

Zobacz też: Awanse u strażaków

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska