Akademicy z Zielonej Góry spokojnie zgarnęli ważne punkty

(ppp)
Kolejne spotkanie zielonogórzan miało im przynieść zwycięstwo i przyniosło. Nasi widowiska nie stworzyli, ale bez najmniejszych problemów pokonali Tęczę Kościan.

TĘCZA KOŚCIAN - STELMET AZS UZ ZIELONA GÓRA 31:39 (15:19)

TĘCZA: Noskowiak, Żak - Nowak 8, Krystkowiak, Haryk po 6, Graf 4, Cierniewski 3, Stelmasik, Radoła, Komorowski, Sawicki po 1.

STELMET: Długosz, Koledziński - Wittke 8, Rafalski, Jarowicz po 5, Wujec, Raczkowiak po 4, Starzyński, Kociszewski po 3, Buś, Gumiński po 2, Ratajczak, Ostrowski, Klimas po 1.

Po rzutach Krzysztofa Wittkego i Bartosza Starzyńskiego nasi szybko wyszli na prowadzenie 2:0, którego już nie oddali do końcowego gwizdka. W kolejnych minutach na każdą bramkę Tęczy, akademicy odpowiadali dwoma i przewaga się powiększała. W końcówce pierwszej połowy zielonogórzanie trochę odpuścili, ale już po przerwie wybili przeciwnikom nadzieję na zwycięstwo.

Rzucili cztery gole z rzędu i przez resztę meczu trzymali rękę na pulsie. Gdy było jasne, że goście wywiozą komplet punktów, trener Marek Książkiewicz pozwolił pograć zmiennikom, dzięki czemu każdy, który wszedł na boisko trafił przynajmniej raz.