MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Alternatywne lekcje WF z Moniką Pyrek w Zielonej Górze. Co działo się w hali CRS? Zobaczcie!

red./mat.prasowe
Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci.
Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci. Materiał prasowy
W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi. Około 600 uczniów z zielonogórskich podstawówek wzięło udział w lekcjach z udziałem mistrzyni sportu.

Alternatywne Lekcje WF z Moniką Pyrek

15-16 października w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze odbyły się Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF z Moniką Pyrek. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, m.in. refleksomierz sprawdzający czas reakcji, ruchoma ścianka wspinaczkowa, bieg sprinterski z wykorzystaniem fotokomórek czy zupełna nowość – symulator narciarstwa!

- Łączymy sport z technologią i pokazujemy ile radości daje aktywność fizyczna! Dziękujemy za tak liczne przybycie na Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF – mówiła Monika Pyrek podczas oficjalnego rozpoczęcia lekcji.

Taki WF spodobał się uczniom

Uczestnicy zapytani o wrażenia zgodnie odpowiadali, że było super. Klaudii najbardziej podobała się koszykówka z elektronicznym systemem liczenia punktów, a Kuba uwielbia nowoczesne technologie więc do gustu bardzo przypadały mu stacje z wykorzystaniem VR.

- Ciężko wybrać najlepszą stację, ale największe wrażenie zrobiła na mnie ścianka wspinaczkowa! Lubię sport, na co dzień trenuję kajakarstwo i odnoszę już pierwsze, międzynarodowe sukcesy. – podsumował Kornel Konieczek z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze, który zdobył złoty i dwa srebrne medale w kajakarstwie podczas Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi.

Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci.

Alternatywne lekcje WF z Moniką Pyrek w Zielonej Górze. Co d...

- Dla moich uczniów to niesamowita przygoda. Cieszę się, że Pani Monika Pyrek znalazła taki sposób na połączenie aktywności sportowej i technologii. Alternatywne Lekcje WF to świetna inicjatywa, za którą dziękujemy! – mówiła Marta Dalecka – nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze.

Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a od ubiegłego roku stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 5-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 12 tysięcy dzieci. Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi ... i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek.

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany pod patronatem oraz przy wykorzystaniu dofinansowania Ministerstwa Sportu i Turystyki.

WIDEO: Konkurs wiedzy o Harrym Potterze w Zielonej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska