MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Boisko przy SP 2 doraźnie połatane. Czy doczeka się kompleksowego remontu?

Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Obiekty sportowe cieszą się w mieście dużym zainteresowaniem, nie tylko te na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale także przy szkołach i na osiedlach. Nic więc dziwnego, że z czasem się zużywają i wymagają napraw. Tak jak boisko przy Szkole Podstawowej nr 2. Teraz jest naprawiane, ale czeka je gruntowny remont.

Na boisku SP-2 w Zielonej Górze konferencję prasową zorganizowany Robert Górski i Kamil Kawicki. Poinformowali o naprawie boiska, z którego korzystają nie tylko uczniowie szkoły, ale i mieszkańcy pobliskich osiedli.

Naprawa boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zielonej Górze

Boisko przy SP 2 doraźnie połatane. Czy doczeka się kompleks...

Boisko przy SP-2 naprawa dziur, piłkochytów, wymiana krzesełek

Nie tylko dyrekcja szkoły zgłaszała problem z dziurami na boisku. Mówili o nim coraz głośniej także mieszkańcy.
- Boisko swoje już przeszło, ma sporo lat i wiele ubytków, które stanowią zagrożenie dla korzystających z obiektu - podkreśla Robert Górski. - Udało mi się pozyskać z miasta kwotę 35 tys. zł na naprawę wyrw w nawierzchni. Ekipa remontowana zdemontowała najbardziej zniszczone fragmenty boiska i uzupełnione te dziury. Docelowo miasto zgłosi to boisko do rządowego programu, dotyczącego napraw Orlików. Wtedy zostanie całkowicie wymieniona nawierzchnia, ale nie tylko bo mają być m.in. zbudowane szatnie.
Jeśli chodzi o teraźniejsze zmiany na boisku przy SP-2, to nie tylko naprawiona będzie płyta, ale także przewidziano tu także m.in. naprawę piłkochwytów za bramkami oraz montaż nowych krzesełek na trybunach.

Miasto chce korzystać z programów rządowych, dotyczących napraw obiektów sportowych

- Te siedziska dostałem z modernizowanego stadionu żużlowego, za co bardzo dziękuję władzom miasta i klubu sportowego – mówi Kamil Kawicki. – Krzesełka zostały zdemontowane z remontowanego sektora gości. To ten sam model, jaki do tej pory był przy m=boisku, na którym stoimy. Pomyślałem, że to dobra okazja, by umieść te krzesełka przy SP-2. Natomiast jeśli chodzi o piłkochwyty, to pomogli tu sponsorzy, którym zależy na sportowym rozwoju młodzieży w mieście.
Drugi rządowy projekt, dotyczący napraw takich obiektów to Sportowa Polska, gdzie starać się można o ok. 400 tys. zł przy skali dofinansowania sięgającej 50 proc. kosztów inwestycji. Do tego programu planowane jest zgłoszenie boisk przy boiska Szkoły Podstawowej nr 18, Zespołu Szkół Ekologicznych przy ul. Francuskiej oraz Zespołu Szkół Technicznych przy ulicy Wrocławskiej.
Dziennikarze pytali też m.in. o obiekty sportowe na osiedlu Pomorskim. Będą tam prowadzone konsultacje społeczne z mieszkańcami, by wspólnie ustalić, jak zmian i nowych atrakcji rekreacyjnych oczekują.

Przeczytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska