5/18
Licencję zdał jako 15-latek, w lidze zadebiutował wiosną...

Licencję zdał jako 15-latek, w lidze zadebiutował wiosną 2011 roku. To był w Gorzowie z Unią Leszno. Zmarzlik wygrał swój pierwszy wyścig, a w sumie zdobył 4 pkt w 4 biegach. Swój debiutancki sezon zakończył z doskonałą średnią 1,64, w wieku 19 lat po raz pierwszy przekroczył średnią 2 pkt na bieg w ekstralidze.

- Staram się na luzie wyjeżdżać do każdego wyścigu. Tato mi często powtarza, że nic nie muszę, a jedynie mogę. To naprawdę pomaga. Staram się nie robić niczego na siłę, chcę się bawić jazdą - opisuje Zmarzlik swoją receptę na sukcesy.

Wątek ojca często pojawia się zresztą w rozwoju kariery naszego mistrza. To rodzice wybudowali mu tor w Kinicach, a do dziś rodzina jest najmocniejszym wsparciem: Paweł Zmarzlik senior, mama Dorota i brat Paweł Zmarzlik junior. Od pewnego czasu w rodzinie jest także Sandra Grochowska, narzeczona Bartosza i wkrótce szczęśliwa mama.

Na następnych zdjęciach kolejne ważne momenty w życiu Zmarzlika. Aby przejść do galerii, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.

6/18
Już w wieku 17 lat znalazł się w juniorskiej kadrze Polski,...

Już w wieku 17 lat znalazł się w juniorskiej kadrze Polski, która wywalczyła drużynowe mistrzostwo świata. Na indywidualne złoto musiał jednak czekać do 2015 roku. W klasyfikacji generalnej po trzech turniejach finałowych wyprzedził wówczas Andersa Thomsena i Mikkela Michelsena.

7/18
Za to rok wcześniej wygrał swój pierwszy turniej Grand Prix...

Za to rok wcześniej wygrał swój pierwszy turniej Grand Prix - 30 sierpnia 2014 wystartował w Gorzowie z dziką kartą, a w finale pokonał Mateja Zagara, Krzysztofa Kasprzaka i Michaela Jepsena Jensena. Zmarzlik był wtedy najmłodszym żużlowcem, który wygrał turniej mistrzostw świata.

- To był wyjątkowy dzień. Czasami wraca do niego w myślach i zawsze pojawia się uśmiech na mojej twarzy. Może jeszcze uda się wygrać coś więcej, ale na pewno ten turniej zapamiętam na zawsze - wspomina Zmarzlik.

8/18
Dwa lata później był już pełnoprawnym uczestnikiem cyklu, a...

Dwa lata później był już pełnoprawnym uczestnikiem cyklu, a prawo wywalczył sobie w GP Challenge w Rybniku. W sezonie 2016 cztery razy stawał na podium, m.in. był drugi w Teterow i na koniec w Australii świętował brązowy medal, odbierając go u boku Grega Hancocka i Taia Woffindena.