9/32
W niedzielę 14 stycznia w Polkowicach InvestInTheWest AZS...

W niedzielę 14 stycznia w Polkowicach InvestInTheWest AZS AJP Gorzów wygrał z CCC 91:83 w 15. kolejce Energi Basket Ligi Kobiet. To było najlepsze spotkanie podopiecznych Dariusza Maciejewskiego w tym sezonie!

CCC Polkowice – InwestInThe West AZS AJP Gorzów Wielkopolski 83:91 (25:25, 11:27, 31:17, 16:22)
CCC: Babkina 19, Fagbenle 14, Gajda 14, Clark 13, Spanou 9, Sandrić 8, Leciejewska 5, Stankiewicz 1.
AZS-AJP: Misiek 28, Spencer 18, Prezelj 14, Swords 9,Rytsikova 7, Pawlak 7, Szajtauer 5, Stelmach 3.

Dariusz Maciejewski (trener InvestInThe West AZS AJP Gorzów): Zagraliśmy dziś agresywną koszykówkę w obronie i ataku. Mieliśmy kryzys w trzeciej kwarcie, ale potrafiliśmy się podnieść. Czwarta kwarta w naszym wykonaniu była wręcz koncertowa, rozgrywaliśmy przemyślane akcje, walczyliśmy do samego końca. To jest sedno koszykówki. Widowisko było fajne dla kibiców. Przełamaliśmy taką sytuację, że trudno nam się wygrywa w obcych halach. Tu nie wygraliśmy od sześciu-siedmiu sezonów. To daje nam miejsce w play-off. Cały czas musimy się rozwijać i poprawiać błędy, by być coraz lepszym zespołem.

Paulina Misiek (InvestInThe West AZS AJP Gorzów): Bardzo cieszę się, że wygrałyśmy. Gdzieś tam w głowach jest jeszcze nasza rywalizacja z ubiegłego sezonu. Cieszy mnie, że potrafiłyśmy się podnieść po trzeciej kwarcie. Każda, która weszła dała z siebie tyle ile mogła. W końcu zaczęłyśmy grać agresywnie. Byłyśmy zespołem. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Liczę, że w kolejnych będzie podobnie.

Więcej we wtorkowej "Gazecie Lubuskiej" i plus.gazetalubuska.pl.