MKTG SR - pasek na kartach artykułów

To najsprawniejsi lubuscy policjanci. Funkcjonariusze zostali nagrodzeni na gali | ZDJĘCIA

OPRAC.:
Michał Korn
Michał Korn
Podczas uroczystej gali nagrodzono za osiągnięcia sportowe najlepszych funkcjonariuszy lubuskiej policji.
Podczas uroczystej gali nagrodzono za osiągnięcia sportowe najlepszych funkcjonariuszy lubuskiej policji. Lubuska Policja
Wicewojewoda lubuski Tomasz Nesterowicz oraz p.o. komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jerzy Czebreszuk wyróżnili lubuskich policjantów za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej. "To dowód uznania za wytrwałość i spektakularne sukcesy lubuskich stróżów prawa, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo".

8 maja w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość związana z wyróżnieniem lubuskich policjantów za wybitne osiągnięcia sportowe zdobyte na arenie krajowej i międzynarodowej. Gala policyjnych mistrzów sportu województwa lubuskiego pod nazwą "Niezłomni w sporcie i służbie - championi w granatowych mundurach".

Są mistrzami w każdym calu

- W środę uwaga w głównej mierze skupiona była na policjantkach i policjantach, na szyjach, których niejednokrotnie zawieszane były medale z najcenniejszego kruszcu. Mistrzynie i mistrzowie świata, Europy czy kraju. Osoby, które po często trudnych i wyczerpujących służbach mieli zacięcie, aby podjąć ciężką walkę nie tylko z przeciwnikami, ale i samym sobą i w konsekwencji czuć się zwycięzcą. Ale przede wszystkim, aby móc realizować i rozwijać swe pasje - mówi

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ:

Sport jest ważny w policji

- Spotykamy się dziś, by już po raz piąty uhonorować sukcesy policyjnych mistrzów sportu województwa lubuskiego. To właśnie oni udowadniają, że duch sportu może iść w parze z wiernością policyjnej przysiędze. Dzięki ich wysiłkom o Ziemi Lubuskiej i lubuskiej Policji można usłyszeć na polskich i międzynarodowych arenach sportowych. Za wybitne osiągnięcia w różnych dyscyplinach sportu oraz szacunek wobec etosu służby i wytrwałej pracy chcemy im dziś serdecznie podziękować - powiedział podczas gali inspektor Jerzy Czebreszuk, szef lubuskich policjantów. - Mówi się, że sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym, jaki dystans należało przebyć, aby dotrzeć do miejsca, w którym się jest. Nasi mistrzowie musieli przebyć długą drogę – przejechać lub przebiec setki kilometrów, stoczyć mnóstwo walk, podnieść wiele ciężarów, dać z siebie wszystko na wymagających treningach, a przede wszystkim systematycznie pracować nad odpornością mentalną, zdolnością koncentracji i realizacją własnych celów. Drodzy sportowcy, W policyjnej formacji sport odgrywa bardzo istotną rolę, dlatego poświęcamy mu tak wiele uwagi. Każdy funkcjonariusz musi dbać o kondycję i sprawność, jednak Wy zdecydowanie wykraczacie poza to niezbędne minimum. Uprawiacie sport wyczynowo. Wasze biografie obfitują w wybitne osiągnięcia. Cieszę się, że podsumowując miniony sezon będziemy mogli wyróżnić osoby o niezłomnym charakterze. Jestem dumny, że z każdym rokiem w tym zaszczytnym gronie pojawiają się nowe nazwiska. Życzę, aby to dzisiejsze spotkanie było dla Państwa wyjątkowym przeżyciem. By stało się źródłem siły i motywacji na cały 2024 rok. Serdecznie wszystkim gratuluję. Życzę jak najlepszych startów, doskonałej formy, dobrego zdrowia i zdobywania kolejnych szczytów. Oby bieżący sezon sportowy był jeszcze lepszy od minionego, pełen wyzwań, ale i spełnionych marzeń - dziękował szef lubuskich policjantów.

W kolejnej już edycji gali uczestniczyli m.in.: wicewojewoda lubuski Tomasz Nesterowicz, który w imieniu Marka Cebuli złożył funkcjonariuszom podziękowania, pełniący obowiązki komendanta wojewódzkiego policji w Gorzowie Wielkopolskim inspektor Jerzy Czebreszuk wraz z zastępcami, przewodniczący zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów podinspektor Sławomir Kostiuszko, Przewodnicząca Lubuskiego Zarządu Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim Związku Zawodowego Pracowników Policji Itylda Siuber-Dąbrowska, kapelan lubuskiej policji ksiądz kanonik Jerzy Piasecki oraz kadra kierownicza garnizonu lubuskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska