CCC wygrywa z ŁKS-em na inaugurację ekstraklasy

Konrad Kaptur
Evanthia Maltsi (z piłką rzuciła) w Łodzi 13 punktów, a jej CCC odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie 2011/2012. Konrad Kaptur
W pierwszym meczu sezonu 2011/2012 nasze dziewczyny pokonały na wyjeździe ŁKS Siemens AGD Łódź 72:63. Najwięcej punktów dla "pomarańczowych" rzuciły Iva Perovanović oraz Evanthia Maltsi.

- Jesteśmy zespołem, który w tym sezonie mierzy wysoko i mecze z takimi rywalami jak ŁKS powinniśmy wygrywać. Zdajemy sobie jednak sprawę, że spacerku w Łodzi nie będzie, bo powstał tam solidny zespół, który na pewno zrobi wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony - mówił nam przed dzisiejszym pojedynkiem Krzysztof Korsak, prezes CCC Polkowice. Wydarzenia na parkiecie potwierdziły jego przypuszczenia.
Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Gospodynie napędzane dopingiem swoich kibiców stawiały bardzo mocny opór podopiecznym duetu trenerskiego Krzysztof Koziorowicz/Arkadiusz Rusin. Po pierwszej kwarcie przegrywały różnicą zaledwie jednego punktu. W drugiej potrafiły nawet wyjść na prowadzenie. Do szatni na przerwę łodzianki schodziły przy dwupunktowym prowadzeniu. Po zmianie stron nasze dziewczyny zaczęły jednak grać znacznie skuteczniej, co przełożyło się na szybkie odrobienie strat, a także systematyczne powiększanie przewagi. Większość akcji CCC rozgrywało przez środek, gdzie problemów z regularnym dziurawieniem kosza rywalek nie miały Iva Perovanović oraz Gintare Petronyte. Z obwodu zaś punktowały Evanthia Maltsi oraz Sharnee Zoll. Co więcej, CCC zaczęło zdecydowanie mocniej bronić, a także lepiej zbierać. Na efekty nie trzeba było długo czekać, w ciągu 10 minut przewaga CCC urosła do 12 punktów i prawdopodobieństwo niespodzianki, za która trzeba by uznać porażkę naszej drużyny, spadło znacząco. W kończącej mecz kwarcie numer cztery polkowiczanki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie zwyciężyły 72:63.

ŁKS SIEMENS AGD Łódź - CCC POLKOWICE 63:72
(15:14, 20:17, 13:27, 15:14)

ŁKS: Dalembert 17, Prochaska 12, Trofimowa 8, Kenig 7, Hoewisch, Raymond po 6, Bofa-Balana 5, Urbanowicz 2, Jeziorna 0.

CCC: Perovanović 14, Maltsi 13, Musina 11, Petronyte 10, Zoll 9, Walich 6, Gajda 5, Frazee 4, Majewska 0.