Chrobry Głogów skończył sezon wysoką wygraną

(zico)
Jakub Łucak (z piłką) po kontuzji wraca do wysokiej formy
Jakub Łucak (z piłką) po kontuzji wraca do wysokiej formy Remigiusz Kloc
Drużyny występujące w grupie spadkowej PGNiG Superligi już są na mecie. W ostatnim pojedynku Chrobry Głogów pewnie pokonał na wyjeździe jednego z dwóch spadkowiczów - Miedź Legnicę.

Ten mecz nie miał już żadnego znaczenia dla końcowego układu tabeli. Głogowianie wcześniej zapewnili sobie udział w barażach o utrzymanie, a legniczanie spadają. Dlatego przed pojedynkiem trener Chrobrego Krzysztof Kisiel zapowiadał, że zespół jedzie do Legnicy nie tylko po wygraną, ale przede wszystkim na przetarcie przed walką w barażach.
Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia głogowian. W 2 min po rzutach Marka Świtały i Jakuba Łucaka goście prowadzili 2:0. Cztery minuty później był jeszcze remis 3:3, ale od tego momentu na parkiecie panował tylko Chrobry. W 11 min po trafieniach: Tomasza Mochockiego, Mariusz Gujskiego, Mateusz Płaczka i Dominika Płócienniczaka było 7:3.

Do końca pierwszej części dystans trzykrotnie wzrastał do sześciu bramek. Skończyło się na pięciu. Po przerwie przewaga Chrobrego byłe jeszcze bardziej wyraźna. W 37 min głogowianie prowadzili 24:15 i praktycznie było po meczu. Skutecznością popisywał się Płócienniczak, którzy trzykrotnie trafił. Po golu dołożyli Mochocki i Radosław Jankowski.
W drugiej części rozluźnieni gracze z Głogowa mogli spasować, ale walczyli nadal. Kwadrans przed końcem Łucak rzucił na 29:18. Dziesięć minut później było nawet 35:23.
Cieszy nie tylko wynik, bo wygrana z pewnością podbuduje głogowian psychicznie przed barażami. Już w środę zmierzą się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec, która wywalczyła sobie prawo walki o superligę z Wybrzeżem Gdańsk. Rewanż w sobotę w Głogowie.

MIEDŹ LEGNICA - CHROBRY GŁOGÓW 29:39 (14:19)

MIEDŹ: Dudek, Mazur - Skrabania 6, Adamski 5, Grzegorz, Kryński, Wita po 4, Jarowicz 3, Wojkowski 2, Czuwara 1, Piwko.

CHROBRY: Stachera, Zapora, Kapela - Bednarek 7, Płócienniczak 6, Wysokiński 5, Mochocki, Łucak 4, Jankowski, Świtała po 3, Gujski, Płaczek, Czekałowski po 2, Kuta 1, Ścigaj.

Kary: 10 min - 12 min. Sędziowali: Damian Demczuk i Tomasz Rosik (obaj Lubin). Widzów 900.