Chrobry Głogów znowu wrócił na tarczy

Krzysztof Zawicki 0601 918 557 [email protected]
Łukasz Achruk (z piłką) miał w meczu w Kwidzynie przebłyski dobrej gry, ale to nie wystarczyło do końcowego sukcesu fot. Remigiusz Kloc
Dziewiątej porażki w tym sezonie doznali gracze Chrobrego. Tym razem nie sprostali ekipie z Kwidzyna. Serca do gry głogowianom nie można było odmówić, ale punktów nie przywieźli.

Przed tym pojedynkiem zawodnicy Chrobrego zapowiadali walkę do upadłego. I tak faktycznie było, choć nie wszystko im wychodziło. W 2 min pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Adam Pacześny, ale już dwie minuty później, po rzutach Jarosława Palucha i Macieja Ścigaja, Chrobry objął prowadzenie 2:1. Do 10 min obie drużyny trafiały do siatki na przemian. Później jednak nasi zaczęli popełniać błędy w ataku, co skrzętnie wykorzystywali kwidzynianie. W 19 min, po dwóch golach Dzmytrego Marhuna i jednym Marcina Markuszewskiego oraz Tomasza Witaszaka wygrywali już 10:5! Od tego momentu, tradycyjnie już w tym sezonie, głogowianie zaczęli gonić wynik. W ciągu minuty do trzech bramek różnicę zmniejszył Łukasz Achruk. W 27 min, przy stanie 11:9 gospodarze nie wykorzystali karnego i pojawiła się szansa na dalsze odrobienie strat. I tak się stało. Tuż przed przerwą stan meczu wyrównali Łukasz Stodtko i Marek Świtała.

Kiepsko dla Chrobrego rozpoczęła się druga odsłona. W ciągu pierwszych czterech minut nasi stracili cztery bramki, rzucając tylko jedną i na tablicy pojawił się wynik 15:12 dla gospodarzy. Później też nie było lepiej, bo przewaga graczy z Kwidzyna rosła. Trzy gole Patryka Rombela i dwa Marhuna sprawiły, że w 39 min objęli prowadzenie 20:14. W międzyczasie swoje trafienia zaliczyli Stodtko i Achruk.

Do 45 min utrzymywała się pięciobramkowa przewaga, ale głogowianie ponownie zabrali się do roboty. W ciągu dwóch następnych minut Paluch, Krzysztof Misiaczyk i Krystian Kuta zmniejszyli różnicę do 20:22. Nasi nadal nie odpuszczali. Co prawda kolejnego gola zdobył Markuszewski, ale i riposta Ścigaja była niemal natychmiastowa.

Dramatyczna była końcówka. W 54 min, przy stanie 24:22, Grzegorz Piotrowski nie rzucił karnego. Ten błąd wykorzystali gospodarze, którzy po trafieniu Jacka Wardzińskiego wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Następnie swoje przysłowiowe "pięć minut" miał Świtała. W 59 min po jego dwóch skutecznych akcjach było już tylko 24:25. Niestety, na tym się skończyło, a wynik meczu, tuż przed końcową syreną, ustalił Markuszewski.

Chrobry nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli i w najbliższych meczach na poprawę tego rezultatu chyba nie ma co liczyć. Dwa następne pojedynki głogowianie również rozegrają na wyjazdach, z Zagłębiem Lubin i Piotrkowianiem Piotrków Trybunalski i o zdobycze punktowe będzie bardzo trudno.

JACEK OKPISZ, trener Chrobrego: - Z przebiegu całego meczu zasłużyliśmy przynajmniej na punkt. Kluczowe były momenty, kiedy przegrywaliśmy pięcioma bramkami, ale zawsze dochodziliśmy na jedną. Dobrze zaprezentowaliśmy się w obronie, ale tradycyjnie zabrakło skuteczności i trochę szczęścia.

GRZEGORZ PIOTROWSKI rozgrywający Chrobrego: - To był dobry dzień Krzyśka Szczęsnego, dzięki któremu jakoś ten wynik trzymaliśmy. Nam w ważnych momentach brakowało "chłodnych" głów. Gdy mogliśmy wywalczyć karnego, to woleliśmy nieskutecznie rzucać na bramkę. Chyba za bardzo chcieliśmy wygrać.

MMTS KWIDZYN - CHROBRY GŁOGÓW 26:24 (11:11)

MMTS: Jedowski, Suchowicz - Markuszewski 7, Marhun 6, Wardziński 5, Rombel 4, Witaszak 3, Pacześny 1, Łangowski, Orzechowski, Adamuszek, Cieślak, Seroka.

CHROBRY: Szczęsny, Zapora - Świtała, Kuta po 5, Paluch, Achruk, Ścigaj po 3, Piotrowski, Stodtko po 2, Misiaczyk 1, Mochocki, Żak, Łucak, Wita.

Kary: 8 min - 10 min. Sędziowali: Igor Dębski i Artur Rodacki (obaj Kielce). Widzów 500