Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czterech Jemeńczyków próbowało nielegalnie przekroczyć granicę z Niemcami. Zatrzymała ich straż graniczna w Słubicach

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech Jemeńczyków. Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-niemiecką.
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali czterech Jemeńczyków. Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-niemiecką. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Słubicach czterech cudzoziemców - Jemeńczyków, którzy zamierzali nielegalnie przekroczyć polsko-niemiecką granicę. W popełnieniu przestępstwa pomagał im obywatel Ukrainy.

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku na jednym ze słubickich parkingów, usytuowanym w bezpośredniej bliskości granicy z Niemcami, zwrócili uwagę na zaparkowany samochód osobowy na polskich numerach rejestracyjnych.

Wewnątrz auta funkcjonariusze doliczyli się pięciu osób. Z uwagi na podejrzenie, że mogą to być nielegalni migranci, funkcjonariusze SG wylegitymowali pasażerów pojazdu.

- Kierowcą był 34-letni obywatel Ukrainy - mówi rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, Paweł Biskupik. - Jak się okazało, udzielał pomocy czterem obcokrajowcom w popełnieniu przestępstwa polegającego na niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej.

Czterech Jemeńczyków próbowało nielegalnie przekroczyć granicę

Trzech cudzoziemców posiadało przy sobie jemeńskie paszporty, jednak nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski oraz do przekraczania granicy państwowej. Natomiast czwarty Jemeńczyk nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju, okazał jedynie do kontroli jemeńskie prawo jazdy.

- Cudzoziemców zatrzymano za usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec bez wymaganych dokumentów - mówi P. Biskupik. - Obcokrajowcy przyznali się do zarzucanego im czynu i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze.

Wszyscy Jemeńczycy otrzymali kary 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 1 roku. Wobec cudzoziemców zastosowano środki alternatywne do detencji.

Ukrainiec został zatrzymany za udzielenie pomocy czterem cudzoziemcom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec. Wobec cudzoziemca trwają dalsze czynności z udziałem tłumacza.

Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami, 34-letniemu Ukraińcowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Straż Graniczna na srebrnej monecie kolekcjonerskiej NBP:

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska