Czterech naszych pojedzie w Challengu IMP! Kto nie awansował?

Jarosław Miłkowski
Wiktor Jasiński był drugi w turnieju eliminacyjnym w Rawiczu.
Wiktor Jasiński był drugi w turnieju eliminacyjnym w Rawiczu. Jarosław Miłkowski
W środę 26 kwietnia na czterech torach odbyły się turnieje eliminacyjne indywidualnych mistrzostw Polski. Awans do kolejnej rundy uzyskali: Szymon Woźniak, Wiktor Jasiński i Oskar Fajfer ze Stali Gorzów oraz Krzysztof Buczkowski z Falubazu Zielona Góra.

W tym roku eliminacje do finałów indywidualnych mistrzostw Polski przeszły sporą zmianę. Podobnie jak w poprzednich latach zorganizowano turnieje eliminacyjne (kiedyś zwane ćwierćfinałami), z których awans do kolejnego szczebla uzyskało po czterech zawodników. Wyłoniona w ten sposób szesnastka zawodników zmierzy się w turnieju Challenge IMP, z którego do trzech turniejów finałowych awansuje najlepsza ósemka zawodników. Ten turniej został zaplanowany na 11 maja w Grudziądzu.

W trzech finałach IMP rozstawieni są już: Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera, Janusz Kołodziej (medaliści z zeszłego sezonu), Maciej Janowski i Patryk Dudek (uczestnicy Grand Prix) i Mateusz Świdnicki (młodzieżowy indywidualny mistrz Polski 2022). Stawkę finałów uzupełnią zawodnicy z dzikimi kartami.
Finały zostały zaplanowane na: 8 czerwca, 16 lipca i 30 lipca. Ich lokalizacja nie jest jednak jeszcze ogłoszona.

W rozgrywanych w środę 26 kwietnia czterech turniejach eliminacyjnych wystartowało czterech zawodników Stali Gorzów oraz dwóch żużlowców Falubazu Zielona Góra. Awans uzyskało czterech z nich.

Turniej w Opolu wygrał Bartłomiej Kowalski (15 pkt) przed Kacprem Woryną (14), Hubertem Łęgowikiem (13) i stalowcem Oskarem Fajferem (11). Mateusz Bartkowiak ze Stali zdobył 6 pkt. i nie awansował.

Turniej eliminacyjny w Rybniku wygrał Krzysztof Buczkowski z Falubazu (13), a wraz z nim awansowali: Grzegorz Zengota (12), Mateusz Cierniak (11) i Wiktor Lampart (10+3).

W Bydgoszczy wygrał Wiktor Przyjemski (14) przed Szymonem Woźniakiem ze Stali (13), Jarosławem Hampelem (12) i Adrianem Gałą (12).

Z kolei z turnieju w Rawiczu awansowali: Jakub Miśkowiak (14+3), gorzowianin Wiktor Jasiński (14+2), Piotr Pawlicki (11+3), Marcin Nowak (11+2), a odpadł Przemysław Pawlicki z Falubazu (11+u).