Djoković w Cincinnati ekspresyjny jak słynny Hulk Hogan WIDEO

Piotr Olkowicz
Scott Stuart/Associated Press/East News
Novak Djokovic pokonał Carlosa Alcaraza w Cincinnati w epickim finale, który trwał 3 godziny i 49 minut (najdłuższy w historii ATP Masters 1000), podbijając Western & Southern Open 2023. Wydaje się, że Serb nigdy nie zapomni meczu, który dał mu 95. tytuł w karierze, 39. w tej kategorii. Po objęciu prowadzenia w pierwszym secie Djoković musiał poradzić sobie z imponującą falą upałów i zaczął mieć problemy fizyczne.

Na konferencji prasowej po meczu "Nole" przeanalizował spotkanie, mówiąc: - Stworzyliśmy szalony mecz.

EPA/MARK LYONS

Nie sądzę, żebym rozegrał w życiu wiele takich meczów. Może porównam to do finału z Rafaelem Nadalem w Australian Open w 2012 roku. Oczywiście mówimy w tym przypadku o meczu do trzech wygranych setów, ale trwał on prawie cztery godziny.

To był jeden z najtrudniejszych meczów psychicznie, emocjonalnie i fizycznie, jakie kiedykolwiek rozegrałem w mojej karierze. Zacząłem lepiej, ale potem miałem problemy fizyczne na korcie. Alcaraz miał przewagę nad setem i przełamaniem, ale miał kiepski serwis i myślałem, że mam szansę.

Walczyłem i wierzyłem, że mogę to zrobić. W trzecim secie miałem wiele szans, Carlos był niesamowity przy drugim punkcie meczowym. Alcaraz już mnie nie zaskakuje. Sposób, w jaki wygrał kilka ważnych meczów, jest imponujący. Musisz po prostu pochylić się nad takim gościem, który gra tak dojrzale i tak dobrze radzi sobie z presją.

Nie możemy zapomnieć o jego wieku. Wrażenia, które czuję na boisku przeciwko niemu, przypominają mi te z Rafaelem Nadalem. Każdy punkt to walka. Musisz zdobyć każdy punkt, niezależnie od warunków. Punkt meczowy, którego nie dopuścił przy stanie 5:3, był po prostu fantastyczny.

Kazałem mu biegać do wszystkich narożników, trafić solidny drop shot, a on w mgnieniu oka wrócił do piłki, znajdując świetne podanie. Wszystkie mecze, które rozegraliśmy przeciwko sobie, trwały długo. To zdecydowanie wyzwanie, które obaj musimy zaakceptować, ponieważ tego wymaga się od nas, aby wygrywać wielkie tytuły.

Po zwycięskiej piłce "Nole" najpierw padł na kort, by podnieść się po kilku sekundach. Zaraz po uścisku dłoni z rywalem, Serb uwolnił całą swoją radość rozdzierając koszulkę jak słynny zapaśnik Hulk Hogan.

Hulk Hogan w swym firmowym stylu
Hulk Hogan w swym firmowym stylu PAP/EPA/GARY BOGDON

W całej sytuacji z koszulką można doszukać się pewnego podtekstu. Kiedy Serb był bardzo słaby w pierwszym secie poprosił sędziego o przerwę na zmianę garderoby i taką otrzymał. Ten czas pozwolił mu wrócić do gry z nowymi siłami.