Dla jednych guru, dla innych szatan. Wykłady naturoterapeuty...

  Dla jednych guru, dla innych szatan. Wykłady naturoterapeuty Jerzego Zięby w Zielonej Górze

  Ilona Burkowska

  Gazeta Lubuska

  Jerzy Zięba w Filharmonii Zielonogórskiej

  Jerzy Zięba podczas wykładu w Filharmonii Zielonogórskiej. ©Ilona Burkowska

  Dla jednych uzdrowiciel i głosiciel mądrości, dla innych hochsztapler, oszust i naciągacz. W sobotę o 10.00 w zielonogórskiej Filharmonii rozpoczęły się wykłady Jerzego Zięby, naturoterapeuty.
  Jerzy Zięba w Filharmonii Zielonogórskiej

  Jerzy Zięba podczas wykładu w Filharmonii Zielonogórskiej. ©Ilona Burkowska

  W sobotę rano sala Filharmonii Zielonogórskiej wypełniona była po brzegi. – Przyszłam, bo czytałam książkę pana Zięby. Wierzę mu i stosuję to, o czym mówi – przekonuje pani Ania, farmaceutka z Zielonej Góry. Jerzemu Ziębie, autorowi książki „Ukryte terapie. Czego Ci lekarz nie powie” zaufały już setki Polaków szukających alternatywnych sposobów leczenia.

  To o czym mówi, jest bardzo kontrowersyjnie. Na przykład, że piersi można powiększyć w czasie hipnozy.
  Albo że skuteczność medycyny akademickiej, jeśli chodzi o choroby przewlekłe, takie jak łuszczycę czy cukrzycę, jest zerowa. Albo że witamina C może uratować pacjentów, którzy są na chwilę przed zgonem. Jego zdaniem większość lekarzy to sprzedawcy leków, a nie ludzie chcący wyleczyć pacjentów. Twierdzi, że obniżanie poziomu cholesterolu to szczyt głupoty, a większość badań na temat szczepionek jest… fałszywa.

  - Moi przeciwnicy mówią, że obalam naukę, ale nie mówią gdzie. Nikt nie powiedział, w którym miejscu ją obalam. Dlatego o kontrowersjach mówią ci, którzy nie mają o tym wszystkim pojęcia – przekonywał podczas wykładu.

  Przeciwników ma równie wielu, co zwolenników. Lekarze go nie popierają. Dziennikarze zajmujący się nauką i medycyną otwarcie nazywają go oszustem, który szatańskie teorie głosi w murach uniwersyteckich (prelekcje miał już na uniwersytetach w Gdańsku, Łodzi i Rzeszowie. Pierwotnie wykład w Zielonej Górze miał odbyć się na UZ, jednak – jak mówi J. Zięba – odmówiono mu wizyty), a ludzie ustawiają się do niego w kolejkach i chłoną każde słowo.

  - Nie rozumiem negatywnych ocen mojej osoby. Ja to, o czym mówię, mam uzasadnione i cały czas nawołuję do świat medyczny do współpracy. Właśnie dla dobra pacjentów – tłumaczył w czasie prelekcji.

  Angelika i Robert przyjechali na wykłady aż z Kłodawy. – Interesujemy się zdrowym trybem życia, uprawiamy sport, unikamy leków. Jerzy Zięba to odważny człowiek, bo wychodzi i mówi rzeczy, które są nie na rękę lekarzom i koncernom farmaceutycznym. Zachęca do brania witamin, a to wielki plus – przekonują mnie.

  – Wierzycie, że medycyna jest naprawdę tak niedoinformowana, jak mówi pan Zięba - pytam.

  – Nie do końca, w końcu z jakichś tam leków korzystamy, ale coś w tym wszystkim jest. Na pewno.

  Wykłady potrwają do późnych godzin nocnych.

  Zobacz też: Lubuskie czarne punkty. Te miejsca lepiej omijać [MAPA]

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia