Dominika Skarupska z Gwardii Zielona Góra „ustrzeliła" dwa złote medale

Cezary Konarski
Dominika Skarupska (w środku), zawodniczka Gwardii Zielona Góra, świetnie spisała się w Białymstoku. Facebook/KS Kaliber Białystok
Na strzelnicach w Białymstoku odbyły się międzynarodowe zawody klasyfikacyjne w strzelaniu z karabinu i pistoletu pneumatycznego „Polisch Open Kaliber”. Świetnie spisała się m.in. Dominika Skarupska, zawodniczka Gwardii Zielona Góra.

Na Podlasie przyjechali najlepsi polscy strzelcy oraz reprezentanci innych dziewięciu krajów. Magnesem przyciągającym do Białegostoku, jak co roku, była główna nagroda - samochód osobowy, w tym roku opel corsa. Zawodnicy rywalizują dwukrotnie w zawodach klasyfikacyjnych, a najlepsi uczestniczą w finałowej rozgrywce o auto.
Gwardię Zielona Góra w Białymstoku reprezentowało siedmioro strzelców. Spisali się bardzo dobrze. Najbardziej widoczna była juniorka Dominika Skarupska, która wygrała oba starty indywidualne w strzelaniu z karabinu. W pierwszym strzelaniu uzyskała 629,5 pkt., a w drugim - w eliminacjach 629,2 pkt. i przed finałem zajmowała pierwsze miejsce.

- W finale Dominika strzelała rewelacyjnie. Uzyskała 249,2 pkt. i zdobyła złoty medal. Ten wynik dał jej duże szanse na start w mistrzostwach Europy – powiedział Jerzy Zarzycki, trener strzelców Gwardii.

W strzelaniach pistoletowych seniorów tradycyjnie najlepsze wyniki osiągnął Grzegorz Długosz, który zajął trzecie miejsce z wynikiem 578 pkt. Przegrał tylko z zawodnikami z Ukrainy. Inny gwardzista - Jakub Rosa - poprawił rekord życiowy, uzyskując wynik 573 pkt, co pozwoliło mu zająć szóste miejsce.

Dobrze spisali się też strzelający z broni krótkiej zielonogórscy juniorzy. Piotr Bujewicz zajął czwarte i szóste miejsce, a najlepszy wynik jaki wystrzelał to 563 pkt. Z kolei Stanisław Nowosadko plasował się na piątej i ósmej lokacie, a jego najlepszy rezultat to 564 pkt. W konkurencji pistoletu pneumatycznego MIX para Gwardii Maja Jarosińska i Jakub Rosa zajęła szóste miejsce - 569 pkt.

Natalia Kochańska wywalczyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024.

Natalia Kochańska czeka na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. „S...